philips wireless adaptr snu 6600

Başlatan komikimben, 15 Mart 2008 - 02:33:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

herkese meraba..
benim sorunum suki
philips wireless adaptorum war. tanitmiyorum..
ndiswarapper kullanamiyorum nedeni pek bilmemem ve ustune o andada internet gerekmesi ve benim kablo ile internet sansim yok.
umarim aranizda uzman vardir...
driverini yazma sansim da yok :(
lutfen yardim edin.

SoulSmasher

şuradaki makaleyi ndiswrapperı sildikten sonra birebir uygulayın. sadece tek fark broadcom driverı yerine windows wireless driverını kurmanız olacak..

modemin modeli ne bu arada ?

Sypro

Alıntı yapılan: komikimben - 15 Mart 2008 - 02:33:32
herkese meraba..
benim sorunum suki
philips wireless adaptorum war. tanitmiyorum..
ndiswarapper kullanamiyorum nedeni pek bilmemem ve ustune o andada internet gerekmesi ve benim kablo ile internet sansim yok.
umarim aranizda uzman vardir...
driverini yazma sansim da yok :(
lutfen yardim edin.

bu kadar umutsuz yaklaşmanıza gerek yok:)
eğer yardım amaçlı açıldıysa bu platform emin olun yardım edecek birileri vardır :):)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

hocam benimkisi wireless adaptor. modemle alakasi yok yani..
usbye takiyorum. windowsda programini kuruyosun tık calisyor.ama ubuntuda sorun. yazdiginiz yeri okudm.
ayr
ca sunuda belirtmistimki bn ubuntuda iken internete baglanma sansim sıfır. yani sizin verdiginiz linke bislerde indirmemi istiyor. ama buda imkansiz. baska cozum yollari ariyoruz.. tesekkurler.

SoulSmasher

sudo ~# lshw

takılıyken bunun çıktısınız yazar mısınız?

komikimben

command not found diyor kardes.
daha oncede vermistim sanirim...

komikimben

kardes bunun driverini yazacak niteliklere sahip biri var mi?
baska turlu olcani sanmiyorum...

SoulSmasher

tek çareniz geçici olarak kablolu internet takıp ondan kurmak o zaman

komikimben

Hocam o zaman bana kablo takılı iken yapmam gereken şeyleri söyermisiniz?
Valla her gece teeccud namazı kılarım :D
Bol bol dua ederim...

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

komikimben

hayir isime yaramadi malesef. cunku farkli benimkisi (buradaki kinin ayri yazilip yazilmadigini bilmiyorum ki. kusura bakmayin:) )
allah rizasi icin sonsuza kadar  ubuntu.

komikimben

ndiswrapper kurulumunu gerceklestirdik ancak kullanamiyoruz. aslinda kullaniyoruz ama wireless adaptor icin yapamadik. yani sorun orda. driver tamamen.

heartsmagic

Bu USB bir alet midir? Eğer öyleyse takılıyken

Alıntı Yapsudo lsusb

ne döndürüyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

hocam sunu donduruyor
Bus 005 Device 002: ID 1235 Philiphs
geri kalanlar bos hocam ..ne diyorsun?

SoulSmasher

Alıntı yapılan: komikimben - 16 Mart 2008 - 00:01:57
ndiswrapper kurulumunu gerceklestirdik ancak kullanamiyoruz. aslinda kullaniyoruz ama wireless adaptor icin yapamadik. yani sorun orda. driver tamamen.

şöyle diyim. depodan kurduğum ndiswrapper çalışmıyorken yukarda verdiğim yöntemle yenisini kurup derlemek broadcom marka wirelessımın çalışmasını sağladı. ndiswrapperı depodan kurduysanız silip güncel sürümü verdiğim linkteki gibi derlemeyi deneyin

heartsmagic

Valla o kadar lsusb bilgisinden ne çıkar bilmiyorum. Sen bir SoulSmasher'ı dinle.

komikimben

kardeslerim kusura bakmayin ama olmuyor. olmuyor.
sanirim internette ubuntu uzerinde sorf yapmak bana haram.

heartsmagic

Çözüm önerisi:

Eğer bu aleti çalıştıranlar varsa sen de yapabilirsin.
Öncelikle şu ana kadar yaptıklarını unut, taze bir kafayla başla.
Her adımı tamamlandığından emin olarak geç. Eğer sorun yaşarsan yaptıklarını detaylarıyla buraya aktar. Verdiğin komutları, aynen verdiğin ve çıktısını aldığın şekilde buraya geç.
Bunları yaparken hangi belgeyi kullandığını lütfen belirt.

komikimben

Deneyip bakacam işte.Sağol lütfen.
(Uyarılmaktan zevk mi alıyorsun?MeBuNtU)

Sps

selam arkadaslar evet bu aygıtla ılgılı benımde sorunum var wireless asistanını kullanarak tanıtmak ıstedım ama dolayısıyla tanımadı 2 gunden beri modem kablo taktım oyle kullanıyorum hala sanırım driver bulunamadı yada uretıcı firma yapmıyor baska marka driverları denıyecem umarım olur ama umudum yok bu konuyla ılgılı forumu okudum ama ubuntuda yenı oldugum ıcın anlamadım yardım edecek bır arkadas varsa sevınırım.

komikimben

Sps

50 ytl vermeseydım atardım ama içim acır :P

Bedreddin

Kayıtlara geçmesi açısından yazıyorum, ndiswrapper ile kurulum rahat bir şekilde yapılıyor. Hiç sorunsuz çalıştırdım arkadaşımın sisteminde. Bilginize.

Düzeltme: 6500 çalışan bu arada. Çok fark olacağını sanmadığımdan yazayım dedim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!