[Çözüldü]Ubuntu Ethernet Sorunu

Başlatan ahmetkanar54, 24 Ocak 2009 - 04:46:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

garafatma

Alıntı yapılan: Kirmizi - 27 Mart 2009 - 01:12:57
Ethernet kablosunu modeme taktiginizda Modemdeki Router icin gösterilen Baglanti isiklari yaniyormu ? Daha dorusu sunu sorayim. Modeminizde Router özelligi varmi? Varsa baglanti saglanip saglanmadigini ögrenmek icin kablo baglantilarini dogru düzgün takarim ardindan
Uygulamalar>Donatilar>Ucbirimi acip
ping modem-ip komutunu uygularim.

Anack lspci çıktısında ethernet kartı görünmüyor, pinglerse kablosuzdan pingleme olaslığı var çünkü şu anda o bağlı
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

localhost

Tamam wlani söküp komutu versin. Kabloyu takinca isiklari yaniyor yazmis.
Linux LPIC1 - MCSA

sabian

Alıntı yapılan: keiser_soze - 27 Mart 2009 - 01:05:53
Alıntı yapılan: bytan - 27 Mart 2009 - 01:02:56
Mantıksız gibi görünse de, kartı yerinden oynatmak, tekrar takmak faydalı olabilir. Bugün yaşadığın diğer sorunun çözümünü de düşünürsek, olmayacak bir şey değil.

kart onboard sanırım. BIOS'a girince chipset veya integred device başlıklarının altında olmalı onboard ethernet ayarları, görebildinmi? veya ne vardı?

kardeş ne kadar teşekkür etsem azdır. uzun zamandır uğraşıyordum ama sorun biostaymış. dediğin gibi karıştırdım biosu ve şu anhem kabloludan hem kablosuzdan bağlıyım :D kör istemiş 1 göz allah vermiş! 2 göz :D
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

sabian

teşekkürler arkadaşlar, çok sağolun. bu sitenin ilk açıldığı zamaları hatırlıyorum  bu kadar dolu değildi o zamanlar aradığımızı bulamıyorduk ama şimdi dolmuş maaşallah :D
saygısızlık etmek istemem yanlış anlaşılmasın, ama birçok sorunumu hallettim bu site sayesinde...
sağol varol forum ubuntu, sağolun arkadaşlar.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

garafatma

Geçmiş ve hayırlı olsun o zaman :)

Konuyu açan arkadaş geri dönünce etiketleyip kilitlenecek.

Düzenleme: Konu açılalı 2 ay olmuş, yine de kilitliyorum.

Eğer kiliidinin kaldırılmasını isterseniz

Buradan istek yapabilirsiniz.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010