Kendi ubuntu depomu nasıl oluştururum?

Başlatan DoGuKaN, 07 Mart 2009 - 16:00:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DoGuKaN

Merhaba. Ben kendi ubuntu depomu oluşturmak istiyorum. Yalnız bu deponun ücretsizde olması gerekiyor. Böyle bir depo yapabilir miyim? yapabilirsem nasıl yaparım? Biraz araştırdım ama bulamadım. Buna en yakın bu adresde bir şey buldum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

foma

Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

coldchris

Depo kurmak için geniş bir web alanına ya da sağlam bir sunucuya sahip olmak ve o trafiği kaldıracak kadar aylık trafik kapasitesine de sahip olmak gerek. Yani, depo olayı şahsi yapılacak bir iş değil gibime geliyor benim. Depo sisteminin nasıl çalıştığı hakkında bir fikrim yok ama temel itibariyle durum bu galiba...
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

DoGuKaN

Yapmak istediğim depo 30 mbyi geçmeyecek :) o yüzden paralı bir sunucuya ihtiyacım yok diye düşünüyorum.

foma

Bu depoyu sadece sen mi kullanacaksın yani kendi bilgisayarında yerel bir depo mu açmak istiyorsun. Eğer öyle değilse 30 mb çok çok az. Bir de neden böyle bir şey yapmak istiyorsun. Tüm şartları sağlayıp geniş bir depo açsan bile şu an bulunan depolardan farkın ne olacak. Bu tek kişi için fazla zahmetli olur ve tek kişi bunun altından kalkamazsın.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

DoGuKaN

Hayır bu depoyu sadece ben kullanmayacağım. Neden böyle bir şey yapmak istediğime gelince. Ubuntu depolarında (en azından bende olan depolarda) limewire yok. Bende ubuntu kullanıcılarının limewire'ı indirirken zorluk çekmemesi için böyle bir depo açmayı düşünüyorum.

coldchris

Bunlar desteklenmedikleri için resmi depolarda yer alamıyorlar. Ama başka depolarda bulunabilen şeyler sonuç olarak. Bana, depo açmana gerek yok gibi geliyor. Sanırım desteklenmeyen paketler için yeterince depo mevcut...
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

heartsmagic

Kaldı ki Frostwire anasayfasından doğrudan .deb paketi dağıtıyor. Söylediğin şey mümkün olabilir ancak inan bir paket için değmez bu zahmete.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DoGuKaN

Peki üstadlarım siz daha iyi bilirsiniz.  :)

s7e7v7e7n

yani aslında dediğin gibi türklere ait bir depo olmuş olsa güzel olabilirdi ama şuanda arkadaşların dediğine göre depo lar fazlasıyla mevcut orası olmasa başka yer acaba bu işimize yarayacak olan depo ları nasıl ekleriz veya linklerini nerden buluruz bizlerde bakalım linux altında neler varmış başka
Ubuntu Desktop 11.10 Oneiric Ocelot

AbkHaZiaN

Depo veya başka büyük dosya alanı gerektiren bir  iş ile uğraşacak varsa BURAYA baksın

heartsmagic

Alıntı yapılan: tweety - 17 Mart 2009 - 18:59:44
yani aslında dediğin gibi türklere ait bir depo olmuş olsa güzel olabilirdi ama şuanda arkadaşların dediğine göre depo lar fazlasıyla mevcut orası olmasa başka yer acaba bu işimize yarayacak olan depo ları nasıl ekleriz veya linklerini nerden buluruz bizlerde bakalım linux altında neler varmış başka

Hazırda depoların yazılı olduğu bir yer yok. Ancak Ubuntu'nun mevcut depoları zaten oldukça geniş. Mesela neyi bulamadın da depo arıyorsun? Depolarda yoksa buna göre arama yapılabilir. Son zamanlarda PPA'lar oldukça artmaya başladı, depoda yoksa bile illa birisi bir PPA hazırlıyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.