[Çözüldü] mplayer'a arayüz yüklemek

Başlatan agassi, 08 Mart 2009 - 23:15:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agassi

Mplayer için Ater arayüzünü indirdim fakat yüklemeyi bir türlü başaramadım. Yardım edeseniz sevinirim

heartsmagic

Alıntı yapılan: agassi - 08 Mart 2009 - 23:15:47
Mplayer için Ater arayüzünü indirdim fakat yüklemeyi bir türlü başaramadım. Yardım edeseniz sevinirim

İndirdiğin yerin adresini verirsen bilgi var mı diye bakılabilir. Bu bahsettiğin bir tema mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

agassi

Evet bir tema. Adresi:http://www.gnome-look.org/content/show.php/ATER+MPlayer+skin?content=41477
Bu adreste ''How to install'' altında bahsediyor fakat ben yapamadım. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

garafatma

indirdiğin tar paketinin içindeki dosyayı

buraya

/usr/share/mplayer/skins/

kopyala. ardından  ater yazan kısmı default olarak değiştir ve mplayer'ın ayarlarından 'skin' değiştirme ekranına gel, orada görünmesi gerekiyor.

* Eksik olan / karakteri eklendi.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

agassi

Bu verdiğiniz kodu uç birimemi yazıcam (yazdığımda dosya bulunamadı) diyor. Ayrıca ben .mplayer dosyasına girdim orda skins dosyası yok.

heartsmagic

İki yol var.

1. ~/.mplayer altında skins dizini oluşturup oraya atmak.

2. Alt+f2 -> gksudo nautilus

ile dosya yöneticisini açıp @keiser_soze'nin söylediği dizine kopyalamak.

agassi

Heartsmagic, Kelser_ soze sizlere çok teşekkür ediyorum.~.mplayer içinde skins dizini açarak kopyaladım sorunum çözüldü.
Heartsmagic Alt+f2 -> gksudo nautilus kullanmayı bir türlü yapamadım öğrenmeyide çok istiyorum(stardict'e) Türkçe-İngilizce sözlük eklemek istemiştim bu yolla başaramadım. Alt+f2 -> gksudo nautilus' ü kullanmayı anlatan formda bir başlık varmı.

heartsmagic

@agassi, şöyle oluyor. Alt+F2 uygulama çalıştırma penceresidir. Bunu yapdıktan sonra sen

gksudo nautilus

dersen, senden parola ister. Kullanıcı parolanı girersin ve nautilus açılır. Artık açılan nautilus yönetici hakları ile açılmış olur ve sistemde istediğin yere istediğin şeyi kopyalayabilirsin. Tabii bunu yaparken dikkatli olman gerekir.

agassi

@Heartsmagic
Ben birkaç kere dosya yöneticisini açtım. Benim öğrenmek istediğim açılan dosya yöneticisinde kopyalamak istediğim dosyaya nasıl ulaşırım bunu yapamıyorum

heartsmagic

@agassi, nautilus bir dosya yöneticisidir. Explorerdan farkı yoktur kısacası. Dilediğin dosyaya normal gezinme şeklinde erişebilirsin. Diyelim ki dosya masaüstünde duruyor. Gideceğin yol /home/agassi/Masaüstü'dür. Dosyayı kopyalar /usr/share/stardict/dicts'e gider, yapıştırırsın.

agassi

@Heartsmagic
Tamamdır verdiğiniz bu güzel ipucu sorunumu çözdü. Ben kopyalanacak dosya ile kopyalanacak dizini açılan pencere içinde yapmaya çalıyormuşum. İşte tam burada verdiğiniz ipucu yolu gösterdi. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıca 1 Ay 12 gündür kulladığım ubuntunun tüm bu uygulamalarıda gördükçe windows'tan hem nekadar kullanışlı hemde nekadar kolay olabileceğini farkediyorum ve tüm çevremede(windows kullananlara)bunları anlatmaya çalışıyorum.

heartsmagic

Umarım Linux ve Ubuntu ilerleyen zamanla beraber diğer isteklerine de karşılık verir ve sen de sorunsuz bir şekilde kullanırsın.
Problem çözüldüğüne göre başlığı kapatabiliriz.