Linuxmint 6 KDE CE RC1 ve Fluxbox CE RC1 hazır.

Başlatan hasansahin, 04 Mart 2009 - 20:14:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasansahin

Linuxmint 6 serisinin devamı olan KDE ve Fluxbox CE RC1 sürümleri hazır durumda.
www.linuxmint.com
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

umutubuntu

İkisini birden indirdim ve denedim, tercihim Fluxbox oldu. KDE her zaman yaptığı gibi benim makina ile anlaşamıyor :)

hasansahin

Ben KDE 4.2 anlamında LinuxMint'ten iyi işler bekliyorum. Ama benim anlayamadığım; az bir zaman sonra ubuntu 9.04 çıkacak ve mint hala ubuntu 8.10 tabanlı sürümlerini tamamlayamadı.
Ekip(kaynak) yetersizliğimi, yoksa hata düzeltme vs.mi? Yoksa, ubuntu bağımlılığından sıyrılma düşüncesimi?
Kullanım oranlarına ve topluluğa baktığım zaman, mint sıkça tercih ediliyor ve kullanılıyor. Bu yüzden ekip(kaynak) yetersizliliğini ilk sırada düşünemiyorum. Diğer ihtimaller bana göre daha ağır basıyor.
Albert Einstein.

garafatma

fluxbox ve global sürümlerini indirip kurdum. gayet kararlı geldi bana
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ihtiyar said

Alıntı yapılan: HasanŞahin - 05 Mart 2009 - 11:09:33
Ben KDE 4.2 anlamında LinuxMint'ten iyi işler bekliyorum. Ama benim anlayamadığım; az bir zaman sonra ubuntu 9.04 çıkacak ve mint hala ubuntu 8.10 tabanlı sürümlerini tamamlayamadı.
Ekip(kaynak) yetersizliğimi, yoksa hata düzeltme vs.mi? Yoksa, ubuntu bağımlılığından sıyrılma düşüncesimi?
Kullanım oranlarına ve topluluğa baktığım zaman, mint sıkça tercih ediliyor ve kullanılıyor. Bu yüzden ekip(kaynak) yetersizliliğini ilk sırada düşünemiyorum. Diğer ihtimaller bana göre daha ağır basıyor.

Gnome'de iyi işler yapmış diyebilirim. Daha çekici, daha hoş bir halde sundu Gnome'yi bana. Çok hoşuma gitti açıkçası. Pardus 2008.2'de de KDE hoşuma gitmişti. Masaüstü yöneticileri dağıtımlara göre daha güzel hale gelebiliyor bence. Tabi kendiniz de özelleştirebilirsiniz lakin bazı şeyleri otomatik vermesi hoş ve rahat oluyor. :)

KDE'li olanını denemeyi düşünür müyüm, bilmiyorum. Şimdilik yeni dağıtımlarda gözüm var, bakalım hayırlısı. :)

Ubuntu bağımlılığından ayrılır mı, ayrılırsa nasıl olur? bir fikrim yok açıkçası. Görelim bakalım, ne yapacaklar?

Contempt

Bende ki kde sevgiside hemen hortladı dayanamayıp indirip kurdum. Kde 4.2 beklentilerim kadar güzel ve çok hoşuma gidiyor.Kde ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunmadan olmaz tabi.  Şuan için sorunsuz kullanım devam etmekte. Yanlız dikkatimi çeken bir şey oldu. Yayınlandığı gün kurulum yapmama rağmen 237 adet güncelleme var demesi biraz tuhafıma gitti hemen içime bir kurt düşürdü :))
Herşeye Rağmen...

mustafa.tr

Gnome'lu Mint'e KDE masaüstünü eklemek için Ubuntu'daki kubuntu-desktop tarzı bir paket var mı. Paket yöneticisinden aratınca çok fazla paket çıkıyor. Çok ham ya da çok dolu olmasını istemiyorum, sıfırdan kurulum yapılmış gibi önerilen paketlerle birlikte kurabilir miyiz.

hasansahin

Alıntı yapılan: Contempt - 06 Mart 2009 - 00:45:42
Bende ki kde sevgiside hemen hortladı dayanamayıp indirip kurdum. Kde 4.2 beklentilerim kadar güzel ve çok hoşuma gidiyor.Kde ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunmadan olmaz tabi.  Şuan için sorunsuz kullanım devam etmekte. * yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Yayınlandığı gün kurulum yapmama rağmen 237 adet güncelleme var demesi biraz tuhafıma gitti hemen içime bir kurt düşürdü :))
Ubuntu 8.10 tabanlı ve uyumlu olduğu için normaldir diyebiliyorum. Acep gerçek sürüm çıktığında da bu güncellemelere ihtiyaç duyacakmı?
Albert Einstein.

Contempt

Alıntı yapılan: HasanŞahin - 06 Mart 2009 - 08:10:55
Alıntı yapılan: Contempt - 06 Mart 2009 - 00:45:42
Bende ki kde sevgiside hemen hortladı dayanamayıp indirip kurdum. Kde 4.2 beklentilerim kadar güzel ve çok hoşuma gidiyor.Kde ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunmadan olmaz tabi.  Şuan için sorunsuz kullanım devam etmekte. * yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Yayınlandığı gün kurulum yapmama rağmen 237 adet güncelleme var demesi biraz tuhafıma gitti hemen içime bir kurt düşürdü :))
Ubuntu 8.10 tabanlı ve uyumlu olduğu için normaldir diyebiliyorum. Acep gerçek sürüm çıktığında da bu güncellemelere ihtiyaç duyacakmı?

Lİnux mint5 elisa içinde kde rc çıkarmıştı ama kararlı sürümünü göremedik. İnşallah bu sefer kararlı sürümünüde görmek nasip olur.
Herşeye Rağmen...