[Çözüldü] Google 403 Yasak - Sizce bunun sebebi nedir?

Başlatan spirit, 27 Şubat 2009 - 01:04:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coldchris

Alıntı Yap

Okulun boyle bir uygulamasi var ise diyer kullananlarda niye bir problem yok ?
galiba aynı şeyi soruyoruz :D
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

spirit

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/8140/ekrangrnts2.th.png[/img]
buda vekil ayarlarının görüntüsü. Şimdilik beklemeyi düşünüyorum eğer yarında devam ederse size bilgilendirme yapacağım. Herkese teşekkürler.
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

zulfikar

Alıntı yapılan: spirit - 27 Şubat 2009 - 02:40:29
[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/7039/ekrangrntsh.th.png[/img]

@coldchris: Bu ekran görüntüsü en üstteki seçeneğimi işaretli hale getirmem gerekiyor?
@heartmagic: Ağ üzerinde kullanılıp kullanılamadığını bilemem bütün bilkent ve yurtları olarak beraber bağlanıyoruz internete.

Yukardaki ayarlada senin vekil sunucu kullandigin gozukuyor, sorun burdan kaynaklaniyor olmasin orada secenegi vekil sunucu kullanma diye secersen sorununun duzelmesi gerekir.

Not: Duzeltme yapmayim sonradan gonderdigin resme bakilirsa internete dogrudan baglanmaktasin. Anlasilan ayarlarinda bir sorun yok.

spirit

@zulfikar: Sorun aynı devam ediyor abi. Aynı hatayı alıyorum.
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

heartsmagic

@zulfikar öntanımlı seçenek herkeste öyledir. Eğer sistem genelinde Sistem-Tercihler-Ağ Vekili ayarlanmışsa orası kullanılır, aksi takdirde vekil kullanmadan çıkar internete. Sorun orası değil kısacası. Sistem genelinde de vekil sunucu ayarı yok.

@spirit, sorun Proxy+Ubuntu olabilir. Kısacası Windows etkilenmiyor olabilir. Eğer sistem yöneticileriyle iletişime geçme imkânın varsa durumu iletebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zulfikar

Alıntı yapılan: spirit - 27 Şubat 2009 - 02:57:21
@zulfikar: Sorun aynı devam ediyor abi. Aynı hatayı alıyorum.

Yoksa google nin dedigi gibi zararli bir uygulamami yaymaktasin  :D

zulfikar

Sunu buldum ubuntuforumsdan bir dene istersen

Pardon kafam bu saate durdu kusura bakma seni de yanlis yonlendirmeyim

heartsmagic

@zulifkar pek alakası olmasa gerek Cups meselesinin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

zulfikar

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Şubat 2009 - 03:06:33
@zulifkar pek alakası olmasa gerek Cups meselesinin.

Haklisin  duzelttim, dedigim gibi saglikli dusunemiyorum uyku bastirdi.

spirit

Merhaba; bugün sorun kendiliğinden düzeldi.Ayrıca üniversite ağı ile ilgilenen bir kaç hocaya sordum.Çokta nadir olsa karşılasılan bir problemmiş dediğiniz gibi ağdaki arkadaşların proxy kullanmasından kaynaklı olabileceğini söylediler. Ve sizin bana önerdiğiniz değişiklikleri geri almamı istediler. Çünkü üniversite ağı otomatik algılanıyor falan dediler ama pek anlamadım. Sadece yapmam gerekenleri yaptım.Bu sayede farklı bir probleme de çözüm geldi.

Çözüldü olarak işaretleyebiliriz.

canosayan

şöyle bir açıklama yapayım.
örneğin büyük makale sitelerine girdiğinizde sizde ücret ödemenizi beklerler. fakat genelde üniversitelerinizn ip leri ilr giriş yaptığınızda bir bedel ödemezsiniz.
çoğu üniversite otomatik olarak proxy kullanır. böylece sizin okul ağından girdiğiniz karşı siteye belirtilir. örneğin bizim okul başvurarak evden de o proxy i kullanabiliyorum.

google kısmına gelince goole benzer sonuçların arka arkaya denenmesinde uyarı verebiliyor. mesela arka arkaya matematik işlemi yaptırırsanız bir süre sonra bunu bir programın yaptığını düşünüp yapmıyor.
Chmod bizim işimiz.