güncellediğim wine`de sorun var

Başlatan sireno52, 10 Mart 2009 - 13:26:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar  ben getdeb sitesinde  wine_1.1.4+3dmarkPatch sürümünü indirdim  sonra  winenin sitesinde verdiği komutlarla  wineyi güncelledim şimdi wine1.1.16 sürmü yüklü gözüküyor  konuya gireyim anamenu>uygulamalar>wine>uninstall wine software`yi tıkladığım zaman şöyle bir hata mesaşı alıyorumMenü öğesi başlatılamıyor      "uninstaller" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)    bu hatayı düzeltme imkanı varmı
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ihtiyar said

Böyle bir dosya mevcut olmadığı belirtilmiş hatada -sanırım-. Sizin yapmak istediniz nedir, söylerseniz ona göre yardımcı olabiliriz belki.

sireno52

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 10 Mart 2009 - 13:43:11
Böyle bir dosya mevcut olmadığı belirtilmiş hatada -sanırım-. Sizin yapmak istediniz nedir, söylerseniz ona göre yardımcı olabiliriz belki.
bildiğim kadarıyla bu menüde yüklü olan programları silme imkanı veriyordu yani uygun olmayan programları sile biliyordum  wine_1.1.4+3dmarkPatch sürümü`ile  ama şimdi bu menü açılmıyor  bu sorun yeni sürümün kendisindemi   bilmiyorum   busorun çözülebilirmi
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

ihtiyar said

Elle silmeyi deneyebilirsiniz. Böyle bir konu konuşuldu diye hatırlıyorum. Arama yaparsanız belki güzel sonuçlar çıkar.

sireno52

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 10 Mart 2009 - 13:54:59
Elle silmeyi deneyebilirsiniz. Böyle bir konu konuşuldu diye hatırlıyorum. Arama yaparsanız belki güzel sonuçlar çıkar.
ben wine içinde cbölmünde dosyaları siliyorum  fak wine menüsünden silemiyorum  olduğu gibi kalıyor   farklı bir silme şekli varise onu araştıracağım  şimdi bir sorum daha olacak  ben bu güncellemyi nası sle bilirim   eski  wine 1.1.4 sürümüne geri nasıl döndüre bilirim ben bu yeni wine sürümünü beğenmedim  oyüzden sistemden kaldırmak istiyorum  bu depodan tamamen kaldırıla bilirmi

ihtiyar said

Alıntı yapılan: sireno52 - 10 Mart 2009 - 14:09:07
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 10 Mart 2009 - 13:54:59
ben wine içinde cbölmünde dosyaları siliyorum  fak wine menüsünden silemiyorum  olduğu gibi kalıyor   farklı bir silme şekli varise onu araştıracağım  şimdi bir sorum daha olacak  ben bu güncellemyi nası sle bilirim   eski  wine 1.1.4 sürümüne geri nasıl döndüre bilirim ben bu yeni wine sürümünü beğenmedim  oyüzden sistemden kaldırmak istiyorum  bu depodan tamamen kaldırıla bilirmi

wine konusunda yeterli bilgim yok ama bir alternatif sunayım.

sudo aptitude remove wine

komutu ile sistemden kaldırın. wine dosyaları varsa halen, elle temizleyin.

sudo aptitude install wine

ile tekrar kurun.

Patch ile sürüm yükselttiğinize göre depoda sizin istediğiniz sürümü mevcuttur muhtemelen.

Bu yöntemi deneyebilirsiniz, daha deneyimli bir arkadaş gelene kadar. Riske girmek istemiyorum diyorsanız beklemenizi öneriyorum. :)

heartsmagic

Eğer sources.list dosyana fazladan depo ekleyerek yapmadıysan @ihtiyar Said'in verdiği önerli gayet yerinde. İlk iletinden anladığım listeye ekleme yapmadığın, .deb dosyasından kurduğun.

Menüleri elle düzenleyebilirsin, bu da aklında bulunsun. Sistem-Tercihler-Ana Menü ile açılan programda düzenleme yapabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.