Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 12. Sayı

Başlatan wiper, 15 Ekim 2009 - 20:52:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yusuff

@baDibere, sanırım dediğin dağınıklık, yazıları iki yana yaslamadığımızdan olmuş. İnşallah hep daha güzele gideceğiz.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Yusuff

Bu arada kimse söylemedi, acaba karakter sorunu var mı?
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

never

Mac kullanıcılarının Linux'a soğuk yaklaşmalarını anlayabiliyorum. Ama bu denli değil. Belirli yerlerde doğru tespitleri bulunsa da herkes bilmek zorunda değil ama öğrenmek isteyenlerin bunu Mac ya da Windows ile karşılama durumları ne düzeyde bunuda sorgulamak lazım.

Linux'un sosyolojik bir faktörüde vardır, bunu atlıyor çoğu kişi bana kalırsa. Sosyal yapı içerisinde, ekonomik durumu çok iyi, kültürel durumu düşük olan bir çok insan özellikle Mac ve Windows tercih ediyor. Nedeni kendini geliştirme ve öğrenme güdüsünün eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda birşeylerin hazır halde gelmesi insanları memnun ediyor. Kayıtsız bir memnuniyetsizlik doğuruyor bir süre sonra bu. Kültürel ve sosyal anlamda sağlam olan çoğu insan Linux denemekten çekinmiyorlar. Kendi ellerimle kaç kişiye kaç Cd kopyalayarak verdiğimi -bir kısmı hâlâ kullanır bir kısmı vazgeçmiştir, ama denemiştir- hatırlamıyorum. Denemeye cesaret etmek, bir şeye bağımlı hissetmemektir. Artık çevremizdeki insanlar istemesekte bazı işletim sistemlerine bağımlı hissediyorlar kendilerini. Umarım yıllar sonra bizlerde böyle olmayız :) .

Dergi harika olmuş, emeğinize sağlık...
Biz desteklemedikçe -onlardan vazgeçmedikçe; vazgeçilebilir olduklarını bilmedikleri sürece-, özgür yazılım yaşayamaz!

SUDO'muz destek bekliyor!