[Çözüldü] Python kütüphane eklenmesi

Başlatan m.erin, 25 Mart 2009 - 06:02:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

m.erin

Merhabalar.
Birkaç Python kaynağı okudum, forumda da baya bir vakit geçirdim. İnternetten bulduğum birkaç örneği çalıştırmak istedim ama çoğu modül import edilemediği için hata verdi çalışmadı. Mesela Tkinter yüklü değilmiş, hatayı aldıktan sonra biraz arama yaptım apt-get install python-tk ile kurulduğunu öğrendim. Güzel, ama bazı kütüphanelerin kurulumunu aramama rağmen bulamadım.. Örneğin bir uygulama "ImageTk" isminde bir modül istiyor fakat ben bunu yükleyemedim. Toplu şekilde depolarda bu kütüphaneler var mıdır, eğer varsa nasıl yüklerim?
Şimdiden teşekkürler :)

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

m.erin

bytan, teşekkür ediyorum. Paket deposu aklıma gelmişti ama modül isimlerinden korkuyordumi "python" şeklinde yaptığım arama sonucunda tüm modülleri listeledi :)
Tekrar teşekkürler...

bytan

Konuyu çözüldü olarak işaretleyip kapatıyorum. Tekrar açtırmak isterseniz aşağıdaki linke not bırakmanız yeterli.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,2751.0.html

Geçmiş olsun @m.erin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST