[Çözüldü] JRE Kuramiyorum

Başlatan Amad, 05 Şubat 2009 - 12:16:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Amad

http://wiki.linux-sevenler.org/index.php/Ubuntu_Multimedya#Java (reklama giriyorsa silebilirsiniz) adresinden JRE'yi nasıl kuracağıma baktım fakat "sudo apt-get install fakeroot java-package java-common" yaptığımda
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11 Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

hatasını alıyorum. İzinleri verdim lock dosyasına dahi verdim fakat hala sayıklıyor ne yapmamı önerebilirsiniz ?
Hanım! Kahvemi getir!

heartsmagic

Öncelikle JRE'yi neden öyle kurmaya çalışıyorsun? Doğrudan depolardan kurabilirsin:

sudo aptitude install sun-java6-jre

Aldığın hataysa bir yandan apt-get kullanmak isteyip diğer yandan Synaptic kullandığından dolayı olmakta. Forumda defalarca bahsi geçen bir mevzu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Amad

Anlıyorum fakat hala aynı hatayı alıyorum sizin verdiğinizi de denedim. Herhangi bir işlem açık değil yani daha yeniyim linux ta fakat yine de bilgisayarımı yeniden başlattaığımda da denedim aynı hata
Hanım! Kahvemi getir!

rutku

Merhaba,
Yanlış okumadıysam başka bir program tarafından kullanıyor diyor. Eğer Synaptics, yada güncelleme yöneticisi açıksa kapat. Ve konsoldan kurmaya çalış. Eğer aynı hatayı veriyorsa. sudo apt-get -f install Bunu dene.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Amad

dpkg --configure -a diye bir komut çalıştırmamı istiyor çalıştırınca da aşağıdaki hatayı veriyor
dpkg: işlemi yapmak için süperkullanıcı hakları gerekli
Hanım! Kahvemi getir!

erginemr

sudo dpkg --configure -a

Amad

Hallettim teşekkürler. Şİmdi de aptana hata veriyor çıldırmamak elde değil =)
Hanım! Kahvemi getir!

heartsmagic

Aptana için farklı bir başlık kullanabiliriz. Başlığı kapatıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.