Datron Notebook (Dizüstü) Bilgisayar Tavsiyeleri

Başlatan Eren, 18 Nisan 2008 - 22:54:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Datron Notebook (Dizüstü) Bilgisayar tavsiyelerinizi bu başlık altına yazabilirsiniz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

xomerx

Konu baya bi eskimiş ama yaşadıklarımı yazmak isterim ...

Vatan bilgisayardan Datron pl5c notebook aldım 6-7 ay sorunsuz çalıştı :D (Büyük başarı) daha sonra anakartta benim anlayamadığım bi problem oldu ... Bilgisayara hiç yüklenmesem bile kendiliğinden donmaya başladı ... Hiç abartmıyorum tam 9 kere servise gitti her seferinde başka bi açıklama yaparak yaptık diye geri göderdiler bilgisayarı vatan bilgisayarda açtım 5 dk içinde dondu her defasında aynı şey oldu (bundan dolayı tüketici hakları heyetine başvurduk üstünden 5 ay geçti hala arayacaklar ... ) 7-8-9. seferlerde bilgisayar hastanesi diye özel bi servise gönderdiler onlar sonunda anakartı incelemiş ve tamir etmişler fakat hala 2 saat kullandıktan sonra sapıtıyor bilgisayar. Bu yüzden artık Datron bana para verse gel sana bilgisayar hediye edicez deseler almam ...

Ayrıca bayrampaşada oturuyorum burdan vatan bilgisayara arabayla gide gele zaten bi bilgisayar parası daha gitti ... DAHA DA DATRON ALMIYORUM !!!

Ama Datronda çalışanlara yazık oldu (gerçi olmadı ama :D) iyi küfür yediler benden .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2010 - 21:22:03

Çok uzun olmuş yaa ... :D Nası üşenmedim yazdım ben bunu? :D

tasy

Valla ben dört senedir datron tw7 kullanıyorum. Bir ara wireless problemim vardı. Kara listedeydi kernelde. Onuda wireless'ı değiştirerek çözdüm. Dört senedir hiç problem yaşamadan kullanıyorum bilgisayarımı. Bir kere servise gitti oda bios update gerekliydi ondan dolayı. Ben servise gönderdikten sonra internetten bana bios update için programı gönderdiler gerçi ama sorun değil :) Arkadaşımada datron aldık geçen ay ondada şimdilik sorun yok. Sizin başınıza gelenler hakaten çok şaşırtıcı, geçmiş olsun :)

xomerx

:D eğer Datron kullanıcısıysanız size bişey sorayım ... Benim bilgisayar açar açmaz işlemci 40 derecede açılıyor 63 -64 e kadar çıkıyor sadece firefox açıkken bu normal mi ???

tasy

benim işlemcim core duo 1.86 ghz. Bende bi sorun yok, işmeci ısısı normal gözüküyo. Makinen çokmu ısınıyo yoksa işlemci ısısını ölçen programa bakarakmı bunları söylüyosun? Bazen programlar doğru değerleri göstermeyebilir.

xomerx

Ubuntu'daki ısı ölçer programdan bakmıştım öyledi ama soğutucu koymassam 45dk-1saat sonra touch pad'i kullanamıyorum :D (parmağım yanıyo)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Mayıs 2010 - 21:45:52

gerçi bazen soğutucu da fayda etmiyo ufacık 3 tane fan var benim 10 yıllık masaüstünden daha çok ses çıkartıyor :D

ayben

Sherlock Holmes

-acpi
-hardware monitor sensors
-conky
-gkrellm
-lm-sensors
olarak arama yapabilirsiniz forumda.

ayben