Ubuntu'da gece ışığı var mı?

Başlatan burak444, 26 Ekim 2022 - 10:36:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burak444

Merhabalar. Ubuntu 22.04 kullanıcısıyım. Windows 10'da olduğu gibi gece modu ışığı(ekranı hafif sarımsı yapan) var mı? Çünkü bu haliyle gözlerimi baya yoruyor.

yakusha

Ubuntu 22.10'da var, öncesinden emin değilim.
Artık bu forumu kullanmıyor.

grayloop

Var,  ayarlar kısmından ayarlayabilirsiniz. Ben otomatik olarak ayarladım saate göre ışığı ayarlıyor.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

burak444

[mention=660340]@grayloop[/mention] Ayarlar'da nerede acaba?
[mention=660339]@yakusha[/mention] Sizce Ubuntu 22.10'da geçmeli miyiz?

yakusha

İhtiyacınıza bağlı olarak geçmek veya kalmak size kalmış. LTS sürümler daha az değiştiği için daha stabil oluyor. Fakat ben GNOME arayüzü çevirilerini de yaptığım için LTS sürümlerde uzun süre kalamıyorum.

* Daha güncel bir çekirdeğe ihtiyacınız varsa veya kullandığınız bir donanım LTS sürüm ile gelen çekirdek tarafından desteklenmiyorsa
* Kullandığınız yazılımın daha güncel sürümüne ihtiyacınız varsa ve Flatpak, Snap vs ile yüklemek mümkün değilse
* Hata çıktığında raporlarım ama güncel olsun diyorsanız elbette geçebilirsiniz.
Artık bu forumu kullanmıyor.

nxjoseph

Alıntı YapAyarlar'da nerede acaba?
Türkçe kullanıyorsanız;
Ayarlar > Ekran > Gece ışığı
İngilizce kullanıyorsanız;
Settings > Display > Night light

burak444

[mention=660347]@yakusha[/mention] Anladım, çok teşekkür ederim. Kullandığım model yüklemesi zor bir model ve ben onu yükledim, sanırım bu sürümle devam edeceğim.
[mention=660348]@nxjoseph[/mention] Çok teşekkür ederim, defalarca bakmama rağmen görememiştim.

nxjoseph