Linux bios güncelleme

Başlatan 0M42, 23 Eylül 2022 - 20:18:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

0M42

Merhaba, linux ortamında bios güncellemek mümkünmü? 

nxjoseph

Merhaba. BIOS BIOS'ta güncellenir diye biliyorum.

0M42

Sanırım gerek kalmadı joseph bu gün bilgisayarıma 4gb ram aldım ancak sonradan öğrendim ki bilgisayarım maksimum 2 gb. ram destekliyormuş. Aynı markanın başka modellerine ait biosları yükleyerek bu sorunun üstesinden gelenler olmuş ama bios çipini söküp harici olarak dışarıda yüklemeyi yapmışlar. Zira farklı modelin biosu işletim sistemi üzerinden yüklenemiyor en başta yazılım hata veriyor bios uyumsuzdur vs. diye. Bios üzerinden yüklemeyi araştırdım ancak hiç bir kaynağa ulaşamadım. 4gb ram elimde oturuyor kara kara düşünüyorum bir bardak su da içtim. Gece yastığımın altına koyar o şekilde bir gece geçiririz sonrada satarım herhalde :) :(

nxjoseph

Alıntı YapMemory Support:    unknown
Ram desteği hakkında bilgi intel'in sitesinde yer almıyor, başka yere de baktım orada da bilinmiyor yazıyor. Siz 2gb ram desteklediğini nereden öğrendiniz?
Alıntı Yap4gb ram elimde oturuyor kara kara düşünüyorum bir bardak su da içtim. Gece yastığımın altına koyar o şekilde bir gece geçiririz sonrada satarım herhalde
:(

0M42

4gb. ram ile ekrana görüntü gelmeyince bir araştırayım dedim aşağıdaki linkte memory kısmında maksimum 2gb. desteklendiğini gördüm ne yazık ki

https://icecat.biz/en/p/sony/vgn-tz21xn-b/vaio-notebooks-vaio+tz21xn-b+-1228880.html

nxjoseph