office 2007 kaldırılamıyor

Başlatan mertkaya1215, 21 Mayıs 2022 - 12:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertkaya1215

Merhabalar wine yardımı ile ms office 2007 kurdum .wine klasöründen uninstall dosyasın bulmaya çalıştım ya yok ya da bulamadım ardından komut sistemine wine uninstaller yazarak kaldırmayı denedim her şey olur gibi oldu hatta kaldırıldı diye gözüktü ama hala office 2007 uygulamalarını sahibin ve  hala kullanılır bir durumda be bu office 2007 dosyasını nasıl kaldırabilirim? şimdiden herkese teşşekür ederim

nxjoseph

direkt .wine klasorunu silebilirsiniz veya uygulama menusunde silinmesine ragmen gozukuyor ise .local/share/applications/wine/ (?)  dizinini  kontrol edebilirsiniz.

mertkaya1215

çok teşşekürler dediklerinizi yaptıktan sonra silindi bu arada slimpdfreader ı .deb paketinden yüklemiştim bir işe de yaramadı geri silmek istediğimde de böyle bir paket bulunamadı dedi ardından
sudo dpkg --get-selections diyerek kurulu paketleri listeledim bu seferde paketi bulamadım ama uygulama bilgisayarımda yüklü bunu nasıl kaldırabilirim

nxjoseph

rica ederim.

dpkg ile kurulan paketi yine dpkg ile kaldirabilirsiniz;

dpkg -P paketismi.deb

paketi dpkg ile listeleyebilirsiniz;

dpkg -l | grep slimpdfreader

mertkaya1215

mertcisem@ThinkPadE560ca19a63c:~$ sudo dpkg -P InstallSlimPDFReader.deb
dpkg: hata: paketleri, içinde geldikleri dosyanın adlarını değil paket adlarını kullanarak belirtmelisiniz

Paket kurma ve kaldırma hakkında yardım almak için dpkg --help yazın
  • ;
    Kullanıcı dostu paket yönetimi için 'apt' veya 'aptitude' araçlarını kullanın;
    dpkg ile kullanabileceğiniz hata ayıklama bayraklarının listesini görmek için
    dpkg -Dhelp yazın;
    Zorlama seçeneklerinin listesini görmek için dpkg --force-help yazın;
    *.deb dosyalarını değiştirme hakkında bilgi almak için dpkg-deb --help yazın;

• ile işaretlenmiş komutlar çok miktarda çıktı üretir - 'less' ya da
    'more' araçları ile birlikte kullanın !

mertcisem@ThinkPadE560ca19a63c:~$ sudo dpkg -P SlimPDFReader.deb
    dpkg: hata: paketleri, içinde geldikleri dosyanın adlarını değil paket adlarını kullanarak belirtmelisiniz

Paket kurma ve kaldırma hakkında yardım almak için dpkg --help yazın
  • ;
    Kullanıcı dostu paket yönetimi için 'apt' veya 'aptitude' araçlarını kullanın;
    dpkg ile kullanabileceğiniz hata ayıklama bayraklarının listesini görmek için
    dpkg -Dhelp yazın;
    Zorlama seçeneklerinin listesini görmek için dpkg --force-help yazın;
    *.deb dosyalarını değiştirme hakkında bilgi almak için dpkg-deb --help yazın;

• ile işaretlenmiş komutlar çok miktarda çıktı üretir - 'less' ya da
    'more' araçları ile birlikte kullanın !
    mertcisem@ThinkPadE560ca19a63c:~$

böyle hatalar aldım ve kurduğum tam deb dosyasınısn ismi  InstallSlimPDFReader.deb

nxjoseph

Ciktida, programin kuruldugu dosyanin adiyla kaldirilamayacagini soylemis, bu yuzden listeleyip adini ogrendikten sonra kaldirmayi deneyin.

dpkg -l | grep slimpdf

mertkaya1215

.

nxjoseph

Bir de boyle listelemeyi deneyin;

dpkg -l '*pdf*'

Ciktilari kod etiketi icine alirsaniz daha iyi olur. Ileti gonderirken "#" simgesi kod etiketi demek.

mertkaya1215

dediğinizi yaptım
İstenen=bilinmeyen(U)/kur(I)/kaldır(R)/temizle(P)/tut(H)
| Durum=kurulu-değil(N)/kurulu(I)/yapılandırma-dosyası(C)/açılmış(U)
|/yarı-yapılandırılmış(F)/yarı-kurulu(H)/tetikleyici-bekliyor(W)
|/tetikleyici-askıda(T)/ Hata?=(yok)/tekrar-kur(R) (Durum,Hata: büyük-harf=kötü)
||/ Ad                                Sürüm            Mimari       Açıklama
+++-=================================-================-============-=============================================>
un  cups-pdf                          <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
ii  libobasis7.3-extension-pdf-import 7.3.2.2-2        amd64        PDF import extension for LibreOffice 7.3.2.2
ii  libqpdf26:amd64                   9.1.1-1ubuntu0.1 amd64        runtime library for PDF transformation/inspec>
un  pdf-viewer                        <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
un  pdftohtml                         <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
un  xpdf                              <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
un  xpdf-common                       <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
un  xpdf-reader                       <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
un  xpdf-utils                        <yok>            <yok>        (açıklama mevcut değil)
lines 1-15/15 (END)

sudo dpkgf -P xpdf-reader.deb   yaptım gene olmadı
bu arada arama islemini gösterdiğiniz için teşşekürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mayıs 2022 - 15:53:29

#mert

nxjoseph

listelemede gozukmuyor, kurdugunuza emin misiniz? Rica ederim.

mertkaya1215

ne yazık ki eminim

[eklenti yönetici tarafından silindi]

yakusha

İndirdiğiniz paketi yeniden bulup zip dosyasıyla açın. İncelerseniz hangi paketlerin hangi konumlara görüldüğünü görebilirsiniz. Bu dosyaları tek tek kaldırabilirsiniz. Menüden kaldırmak icin alacarte uygulaması bence iş görebilir.

Elementry kullanmadığım için çok detaylı da bilemiyorum.
Artık bu forumu kullanmıyor.