depo devre dışı bıakıldı

Başlatan mertkaya1215, 04 Mayıs 2022 - 14:29:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mertkaya1215

release dosyası yok hatası alıyorum yaklaşık bir haftadır uğraşıyorum düzeltemedim lütfen yardım edin

[eklenti yönetici tarafından silindi]

nxjoseph

echo 'LC_CTYPE="en_US.UTF-8"' | sudo tee -a /etc/environment > /dev/null
Bu komutu deneyebilir misiniz? denedikten sonra oturumu kapatip acmaniz gerekiyor.

mertkaya1215

dediğiniz kodları girdim hiçbir şey olmadı acaba bir yerde yanlış mı yaptım

nxjoseph

Bu tek satir bir kod, girdikten sonra bir sonuc cikmamasi gerekiyor. Tek tek yerine tek komut olarak kopyala yapistir yapin.

mertkaya1215

tamam kodları girdim oturumu kapatıp yeniden açtım ama ne yazık ki gene aynı hatayı alıyorum yapabileceğim başka nir şey avr mı

nxjoseph

Turkce dilinden kaynaklanan bir sorun olabilir, bir de sistem dilini Ingilizce yapip deneyebilirsiniz.

mertkaya1215

sistem dilini ingilizce yaptıktan sonra denedim gene aynı hatayı alıyorum

nxjoseph

Maalesef bu hatanın çözümünü bilmiyorum. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş daha var.

mertkaya1215

Release dosyasini silip yenisini yerine koyabilirmiyim ve her şey için teşekkürler

nxjoseph

Öyle bir şey yapamayız ama bir çözüm rehberi buldum, deneyelim.

Aşağıdaki komutun çıktısını atabilir misiniz?
lsb_release -a

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2022 - 20:39:18

Hata miro adlı müzik uygulamasının depo adresinden geliyor. Miro uygulamasını kullanıyor musunuz? Miro uygulaması çok eski Ubuntu sürümlerine destek veriyor ve sizin Ubuntu'nuz muhtemelen focal sürümü.

gecegezen

[mention=659048]@nxjoseph[/mention] Benden önce yazmışınız evet miro uygulaması kurmak için eklenen ppa'dan kaynaklanıyor. Çok eski bir uyğulama güncel olarak çalıştığını düşünmüyorum depo'yu kaldırmak içinse aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz.

sudo ppa-purge ppa:pcf/miro-releases
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

nxjoseph

Evet, sitesinde de hala eski Ubuntu sürümleri için indirme bulunuyor. getmiro.com

mertkaya1215

Hepinize çok teşekkür ederim şuan bilgisayarım yanımda değil. Eve gider gitmez denicem çok teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mayıs 2022 - 00:56:41

lsb_release -a çıktısı buda bundan sonra ne yapmam gerekiyor ve ayrıca miro programı kurulu degil
sudo ppa-purge ppa:pcf/miro-releases bu kodu yazdığimda ise komut bulunamadı diyor sudo apt-get remove miro-releases yazdığımda ise miro-releases paketi bulunamadı diyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mayıs 2022 - 01:20:16

sudo add-apt-repository ppa:pcf/miro-releases
bu kodla geri yüklemeye çalıştım gene olmadı

nxjoseph

sudo add-apt-repository --remove ppa:pcf/miro-releases
Bir de bunu deneyin.

mertkaya1215

çok teşekürler miro yu kaldırdım sudo apt-get yaptığımda böyle bir şey alıyorum tam olarak ne demek

nxjoseph

sudo kill 2376 calisan bir servis apt get i engelliyor, bu komutla durdurun.

mertkaya1215

Hepinize çok teşekkürler hatasiz bir şekilde çalışıyor

nxjoseph