Error: unknown filesystem grup rescue

Başlatan Emircan.354, 13 Mayıs 2020 - 14:46:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emircan.354

[mention=653008]@haiko[/mention] cevabınız için teşekkür ederim ama bilgisayarcıya götürdüm derdimi anlattım umursamazz tavırla format atıcam falan dedi biosa tuşuna basıp giremediğimi söyledim "tuşla değil zaten o" dedi peki dedim çıktım. Ertesi gün aradım bios güncelliyorum gibi birşey dedi. Sonuç daha belli değil eğer yapamazsa sizin yazdıgınızı yapacağım.

Emircan.354

[mention=653008]@haiko[/mention] tekrar merhabalar yazdığınız Lenovo Onekey Recovery 7.0 imajına nasıl sahip olabilirim kendi sitesinde seri numarasını istiyor cihazın ve ben bilmiyorum üzerinde falan da yazmıyor sanırım nasıl yapacağım

haiko

Alıntı yapılan: Emircan.354 - 20 Mayıs 2020 - 11:35:28
[mention=653008]@haiko[/mention] tekrar merhabalar yazdığınız Lenovo Onekey Recovery 7.0 imajına nasıl sahip olabilirim kendi sitesinde seri numarasını istiyor cihazın ve ben bilmiyorum üzerinde falan da yazmıyor sanırım nasıl yapacağım

Değerli moderatörüm; yüksek müsadenizle buradan bir link paylaşımı yapmak istiyorum. İzninizle...
Buyrun;
https://www.updatestar.com/tr/directdownload/lenovo-onekey-recovery/2038544
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

Emircan.354

[mention=653101]@haiko[/mention] tamamdır link sıkıntı oluyor ise silebilirsiniz aldım ben linki. Şimdi ben bu indirdiğim exeyi direkt cdye mi yazacağım kudura bakmayın çok soru sordum sanırım

haiko

Alıntı yapılan: Emircan.354 - 20 Mayıs 2020 - 12:57:31
[mention=653101]@haiko[/mention] tamamdır link sıkıntı oluyor ise silebilirsiniz aldım ben linki. Şimdi ben bu indirdiğim exeyi direkt cdye mi yazacağım kudura bakmayın çok soru sordum sanırım

Merhaba;
Kusura bakmayın geç geri dönüş yaptım, üzgünüm.
Şimdi yukarıda size ilk atmış olduğum linkteki ".exe" paketi; kurulu bir işletim sistemi üzerinden yükleme yapılabilen bir paketti ve daha sonra size iletilmesi gereken bir paketti; her neyse...
* İlk yapmamız gereken buradan https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds028698
linux-bootable-cd-41308857.iso dosyasını indirmek olacak. Daha sonra işletim sistemi faal olan bir bilgisayar üzerinden; ki eğer üzerindeWindowskurulu ise Clone CD programını indirip, bootable disk isosunu yazdırmak için "Disk Kopyala" kısmından birebir klonlama yapmak olacak.
*İkincil olarak yapmamız gereken eylem; buradanhttps://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds028698 indirip linux-bootable-cd-41308857.iso isosunu indirip yazdırıyoruz.
*Eğer; faal durumdaki bilgisayar üzerindeki işletim sistemi herhangi bir GNU/Linux dağıtımı ise; hemen "Yazılımlar" kısmımıza giriş yapıp, software yükleme merkezimizden "Xfburn" (genellikle kurulu gelir) uygulamızı indirip kuruyoruz.
*Sonra vermiş olduğum linkteki kurulum image dosyasını cd ye (mümkünse karbon cd olmalı) yazdırıyoruz; ve yazdırdığımız cdnin açar disk olup olmadığını faal durumdaki bilgisayar cdromu ile bios boot ayarlarımız first boot cd/rw olacak şekilde restart ediyoruz.
*Faal durum bilgisayarı başarı ile Grub başlangıç ekranına düşebiliyor ise, bootable cdnizi güvenle Lenovo nunuz üzerinde kullanabilirsiniz.
*Takıldığınız bir noktada buraya entry düşmeyi ihmal etmeyin; yardımcı olurum/oluruz; hulasa bizler aslında iyi insanlarız :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mayıs 2020 - 17:59:51

Alıntı yapılan: Emircan.354 - 20 Mayıs 2020 - 12:57:31

Yazdırmayın; o iş şimdilik iptal
Koşuyorum dikenlerin üstünde...

Emircan.354

[mention=653108]@haiko[/mention] size çok çok teşekkür ediyorum yazdıklarınızı deneyip tekrar buraya yazacağım umarım unutulmuş olmam pc elime biraz geç ulaşacak. Umarım bu yazdıklarınızı tek seferde uygulayıp sorundan kurtulurum. Eğer bana bireysel olarak iletişim bilgisi bırakırsanız bi sorunla karşılaştığımda eşzamanlı olarak yardım isteyebilirim. Bu beni çok mutlu eder. Tekrar teşekkür ediyorum iyi forumlar diliyorum