steam vulkan driver hatası ?

Başlatan mutluozsoy, 19 Nisan 2020 - 17:11:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mutluozsoy

arkadaşlar merhaba steamda ss de görülen hatayı alıyorum ve oyunu steam üzerinden başlatamıyorum.Sorunu nasıl çözebilirim. Yardımcı olursanız sevirim.Kullandığım işletim sistemi pardus olduğu için konuyu buraya açtım...

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Yağmur yağınca insanlar gülmüyor diye...
Gök yüzünün ağladığını sanırdım.
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

7hr33l3t73r

dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

mutluozsoy

usta bu siteyi öneriyorlar ama yapamadım ya.her şeyden önce ekran kartımı bilmiyorum büyük ihtimal nvidia ama siteden anladığım kadarıyla önce onun son sürümünü kurmam gerek , onuda beceremedim. bir tane sürüm indirdim  uyumlumu onuda bilmiyorum kurulumunu yapamadım zaten. anlayacağın çıkmazlardayım :)
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

7hr33l3t73r

Buradan bizimde yapacagimiz birsey yok! Sen bilemezsen bizde bilemeyiz!
Forum da biraz arastir bakalim ekran karti icin hangi ciktilar veriliyormus! Belki oradan birseyler cikartan olabilir...
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

mutluozsoy

yapabilcecek bir şeyin yoksa neden yazdın birader,burda biri yol gösterir belki diye derdimizi yazıyoruz sen bilmiyorsan biz hiç bilmiyoruz diye yazıyorsun bilmiyorsan yazmazsın olur biter .bilen biri çıkar elbet yardım eder.hiç bi açıklama yapmadan link atmışsın onlara bakmadan mı geldim sanıyorsun buraya ,vulkan la ilgili bir sorun olduğunu kurulması gerektiğini zaten anladım o siteye daha önce uğradım ,yapamadım yardım almak için geldim bu sayfaya karşılaştığım muameleye bak egosu tavan yapmış biriyle muhatap oluyorum. İstemezsen yazmazsın kardeş bu kadar basit sana zorla yardım et diyen yok.....
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

7hr33l3t73r

Forumda bilmiyorum, ihtimaller dahilinde yazarsaniz bizde bilemeyiz! Soylemek istedigim bu sadece.
Yazmadan once forum da verilmesi gereken ciktilar kismi gibi birsey vardi onu okusaydiniz! Sorunu yazmadan once verilmesi gereken ciktilari bilmis olacaktiniz!
Kaldi ki kurulmasi gerektigini anladim dediniz!
Asamalardan hangisini yapamadiniz! Nerden bilelim.
Yapamadiginiz asamanin yada hepsinin ucbirim ciktilarini buraya kod etiketi altinda paylasimda bulunsaniz belki ben degil baskasi bilecek! Yada ekran karti ciktilarini paylasimda bulunsaniz, ben degil baskasini o sorunla karsilasmistir belki gorup cevaplayacak.
Yoksa boyle yapamadim derseniz size sadece vakti bol kisiler yardim eder!
O ciktiyi verin, dur bu cikytiyi verin , dur su ciktiyi verin diye size cevap verebilir ama burda is guc arasinda cevap verenler olabilir. Vakti az olanlar amaci sadece sorununuzu cozmektir! Tessekkur bile belki istemiyordur, beklemiyordur!
Sorunlar hemen cozulsun diye konulmustur belki bu yazilar!
Yoksa bu sekilde yazarsaniz, cevap alma ve sorunun cozulmesi uzun surecektir! Sanirim istediginiz gibi uzun anlatabildim...
Forum Kurallarinda  yazmiyormus, verilmesi gereken ciktilar. Kusuruma bakmayin artik.

mutluozsoy

bırakta o zaman vakti bol olan kişiler tarif etsin,hata mesajından ve  daha önce aratmış olduğum,seninde vermiş olduğun linkten  en yeni başlayan biri  bile kurulum istediğini anlar. ancak ben işlem yapmayı bilmiyorum uç birimden de bu yüzden çıktı alamadım. Kİbarca Uç birimden çıktı al  kardeşim demek çok mu zor,yada forumda ekran kartı bilgine şuralardan ulaşırsın  demek veya kibarca bi araştır demek  çok mu zor.Kİbarca Yol göstermek çok mu zor....İşin varsa yukarıda ki uslupla yazacağına hiç yazma daha iyi.
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

7hr33l3t73r

Atak

Masaüstümü değiştirmek istiyorum onun için de bir program yüklemem gerekiyormuş. Terminale yazıyorum anatımdaki kodları fakat root için şifre istediğinde klavyeden herhangi bir şey yazamıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bunun yeri burası değil biliyorum moderatör arkadaşdan da özür dilerim çok aramama rağmen yeni ileti kutusunu bulamadım. 3 yıl önceki ubuntu denememde de aynı şekilde açamamıştım moderatör ekranın sağ stünde demiş mesaja baktım fakat görünmüyor yeni konu nasıl açabilirim tekrardan pardon.

hatas

Alıntı yapılan: Atak - 20 Nisan 2020 - 14:52:16
Terminale yazıyorum anatımdaki kodları fakat root için şifre istediğinde klavyeden herhangi bir şey yazamıyorum

Bu normal bir durum, asılnda yazıyor ancak ekrana hiç bir şey yansımıyor. Siz yazın ve enter yapın.

Eğer bakmadıysanız vikideki Ubuntu başlangıç kılavuzuna bakmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

if

@7hr33l3t73r,
Forumdaki herkesin kullandığı işletim sistemiyle ilgili bilgisi aynı olmayabilir; bir sorunu olduğunda nasıl yol çizeceğini bilemeyebilir; yol gösterilse dahi uygulayamayabilir. @mutluozsoy'un ikinci iletisine fazla sert cevap vermişsiniz. Cevap vermemeyi tercih edebilirsiniz, cevap yazmadan önce belli bir süre bekleyebilirsiniz, cevabı yazdıktan sonra belli bir süre bekleyebilirsiniz. Böyle tatsızlıklara yol açmamak için yöntem çok. Üslubumuzu ölçülü tutmakta her zaman fayda var.

@mutluozsoy,
Konuyu diğer dağıtımlar bölümüne açmışsınız. Öncelikle hangi dağıtımı kullandığınızı öğrenebilir miyim?

ata1

Alıntı yapılan: Atak - 20 Nisan 2020 - 14:52:16
Masaüstümü değiştirmek istiyorum onun için de bir program yüklemem gerekiyormuş. Terminale yazıyorum anatımdaki kodları fakat root için şifre istediğinde klavyeden herhangi bir şey yazamıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Bunun yeri burası değil biliyorum moderatör arkadaşdan da özür dilerim çok aramama rağmen yeni ileti kutusunu bulamadım. 3 yıl önceki ubuntu denememde de aynı şekilde açamamıştım moderatör ekranın sağ stünde demiş mesaja baktım fakat görünmüyor yeni konu nasıl açabilirim tekrardan pardon.
şifre görünmez ama yazılır.Sistemi kurarken verdiğin şifreyi girebilirsin sorduğunda ve enterlersen.O şifre, sana 15 dakikalığına yönetici hakları verir.

yeni konuda ilgili bölüme gidersiniz orada açılır. forum ana sayfasından sorununuz ile ilgili bölümde,