[Çözüldü] Uygulamları Göster > Klasör Oluşturma

Başlatan raacja, 13 Nisan 2020 - 00:07:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raacja

arkadaşlar merhaba. yeni başlamam rağmen birçok sorumun yanıtını buldum ama uygulamalar altında klasör oluşturma ve oluşturulan klasörlere programları taşımayı bulamadım.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=59861.0

yukarıdaki *bağlantıda açıklama olmuş ama klasör oluşmuyor. Örneğin Libre Office deki 4 dosyayı 1 office klasörü altında, oyunları 1 klasör altında toplamak istiyorum

şimdiden teşekkür ederim.

mhmtkrktr

gnome-shell --version
?
İlgili konuya ekleme yaptım. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=59861.msg652252#msg652252
Eğer 3.32 ve altı bir sürüm kullanıyorsan ofis için aşağıda ki komutları kullanman yeterli olmalı.
gsettings set org.gnome.desktop.app-folders folder-children "['Office']"
gsettings set org.gnome.desktop.app-folders.folder:/org/gnome/desktop/app-folders/folders/Office/ categories "['Office']"
# ismini değiştirmek istersen (örn : 'Ofis Uygulamalarım' yapmak için)
gsettings set org.gnome.desktop.app-folders.folder:/org/gnome/desktop/app-folders/folders/Office/ name "Ofis Uygulamalarım"

(komutlardan sonra gnome kabuğunun tekrar başlaması gerekebilir)
Hata alırsan veya ilgili bölüm oluşmazsa belirtirsin, tekrar bakarız

raacja

merhaba, öncelikle yardım için teşekkür ederim

artık ofis uygulamaları tek bir klasörde, şimdi oyun vb hepsi için aynı şeyi yapmam gerekecek :)

Benim GNOME Shell 3.28.4 sürümüm ancak video izlediğim kadarıyla 3.32 üzeri çok kolaymış. bu yükseltmeyi nasıl yapabilirim acaba :)

mhmtkrktr

Rica ederim
Tek tek oluşturmaya gerek yok aslında. Orada toplu olarak grupların nasıl oluşturulabileceği de var.
Sürüm yükseltme konusunda bir fikrim yok. Yeniden mi yükleme yapmak gerekiyor yoksa komut satırından yükseltmenin yolu var mı? bilen arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Ancak eklenen özellik\kolaylıkların dışında 3.32 ve 3.34 ağırlıkta ciddi performans iyileştirmeleri içeren sürümlerdi. Bu bile belkide artık yükseltmek istemenin gerekçesi olabilir. 3.28 bunlara nazaran çok hantal bir sürüm olarak eskide kaldı.