Ubuntu Kurarken Bilgisayar Kapanması

Başlatan src32, 17 Kasım 2019 - 00:08:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

src32

Merhabalar. Laptopumdaki Windows 10 işletim sistemim yanına Ubuntu kurarak çift işletim sistemi kullanmak istiyorum ve bunun için .iso indirip rufus ile usb oluşturup, disk yönetiminden gerekli alanı da ayırdım ve biostan usb ayarlayıp kurulumu başlattığımda bir hata ekranı alıyorum ve ardından bilgisayarım kapanıyor. Pek çok yerdeb çözümünü aramama rağmen hala işe yarar bir şey bulamadığım için konuyu açıyorum. Anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Laptop: Msi GL62M 7RDX

Aldığım hata: https://hizliresim.com/VQnWWR
~ why

Folin

Hangi sürümü kurmak istiyorsun?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Kasım 2019 - 00:18:54

Şöyle bir kaynak buldum çevirebilirsen ben yandex ile çevirdim bazı yerleri anlaşılıyor senin dediğin sorun sanırım:

https://forum.ubuntu-fr.org/viewtopic.php?id=2020475
Adı:Dell Inspiron 15 3580 Laptop,Sistem Özellikleri:RAM:8GB,İşlemci:İntel Core i5,Ekran Kartı:AMD Radeon 520,SSD:256GB,HDD:1TB,Ekran:Full HD 15.6 İnç

src32

Alıntı yapılan: Folin - 17 Kasım 2019 - 00:17:07
Hangi sürümü kurmak istiyorsun?

Ubuntu 18.04.3 LTS sürümünü kurmaya çalışıyorum. Ubuntunun kendi sitesinde gözüken en son sürüm sanırım.
~ why

Folin

Adı:Dell Inspiron 15 3580 Laptop,Sistem Özellikleri:RAM:8GB,İşlemci:İntel Core i5,Ekran Kartı:AMD Radeon 520,SSD:256GB,HDD:1TB,Ekran:Full HD 15.6 İnç

src32

~ why

Folin

Bazı yerlerde nouveau diye geçiyor senin attığın resimdeki aynı sorun ve bu sorunun Nvidia ekran kartı driver'ı sorunu olabilir.
Google'da aratınız: Ubuntu nouveau

src32

Alıntı yapılan: Folin - 17 Kasım 2019 - 01:09:14
Bazı yerlerde nouveau diye geçiyor senin attığın resimdeki aynı sorun ve bu sorunun Nvidia ekran kartı driver'ı sorunu olabilir.
Google'da aratınız: Ubuntu nouveau

Evet attığınız çevirilerdekine benzer sorunlara baktım çoğu kişi ekran kartı alakalı demiş. Çözümü için tekrar göz atacağım teşekkür ederim.
~ why