[Çözüldü] Envy ekran kartı driverını yüklemiyor..

Başlatan Linuxman., 12 Ocak 2009 - 19:34:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linuxman.

Ubuntu depolarından paketleri indirdim.
nvidia-96-kernel source, - Kurmak istediğimde,daha yeni sürümü kurulu diyor.(oysaki hem Sypnaticle hemde Envy ile kaldırdım)
nvidia-common,-Yüklenebilir.
nvidia-96-modaliases,-Kurmak istediğimde,daha yeni sürümü kurulu diyor.
nvidia-glx-96-Kurmak istediğimde,daha yeni sürümü kurulu diyor.
nvidia-settings,paketini bulamadım.
Forever Linux....
In theory,there is no difference between theory
and practice.In practice,there is !

3mr3

Dostum bak şöyle yap synapticden benim verdiklerimi tek tek kaldır ayrıca başka sürümü olanlarıda kaldır. nvidia diye arat sadece bi sürü liste çıkacak. İlk önce temizce synapticden benim verdiğim liste ve senin en son sürüm yüklemiş olan 177 sürümleri kaldır.

İlk önce envy ile kurmaya başla. Envy ile kurmadan önceki notları buraya atarsan sevinirim. Seninle ilgilenecem çünkü. Envy içindeki listeleri buraya kopyala bakmak istiyorum.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

Linuxman.

İlgilendiğin için sağol ama daha öncede söyledim.
-Tüm sürümleri kaldırdım.
-Söylediğiniz paketler Sypnaticte çıkmıyor.
-Envy ile kurulum yapamıyorum.
Forever Linux....

3mr3

Alıntı Yapnvidia-96-kernel source, - Kurmak istediğimde,daha yeni sürümü kurulu diyor.(oysaki hem Sypnaticle hemde Envy ile kaldırdım)
nvidia-common,-Yüklenebilir.
nvidia-96-modaliases,-Kurmak istediğimde,daha yeni sürümü kurulu diyor.
nvidia-glx-96-Kurmak istediğimde,daha yeni sürümü kurulu diyor.
nvidia-settings,paketini bulamadım.

Bak tamamda alıntıya dikkat sende 96 sürümü yüklü değil tabi, 177 sürümü yüklü olduğu için uyarı veriyor. eğer onları kaldırırsan sorun kalmaz bence.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

Linuxman.

Sypnaticte hepsini kaldırdım.Birazönce Envy ile de kaldırdım.Ama resetlemedim.Reset atıp öyle deneyeyim.
Forever Linux....

Linuxman.

Yine aynı...Nasıl kaldırıcam bilemiyorum artık.Sanırım yine sistem yükliyicez.
Forever Linux....

Linuxman.

Yeni sistem yukledik.Ekran karti surucusunu kurduk.Hepinize tsk ederim,ozellikle @3mr3 arkadasimiza....
Forever Linux....

heartsmagic

Alıntı yapılan: Linuxman. - 18 Ocak 2009 - 04:37:20
Yeni sistem yukledik.Ekran karti surucusunu kurduk.Hepinize tsk ederim,ozellikle @3mr3 arkadasimiza....

Hangi grafik sürcülerini kullandın? Kurulumu nasıl yaptın? Bir önceki yüklemeyle bunun arasındaki farkı anlayabildin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

3mr3

@heartsmagic bunu ben msnden yardım ettim. Aslında sistemi yeniden kurdurtmayacaktım. Daha doğrusu envy kullanımı net bilmiyordu bu arkadaş yani envy kurmuş fakat core olanı kurmamış. Baya bi acemi olayı anladığını zannetmiyorum :D Yine sistemi baya karıştırmış envyden grafik kartını kuruyoruz ama bir sürü hatalar çıkıyor. Uğraşmak istemiyorum dedi. Yeniden kurdu sistemini. Bende hemen envy yi anlatarak kurmasını sağladım. Ardından nvidia x server settingsden ayarları yaparak xorg.conf dosyasını düzenledik.

Teşekkürler.

heartsmagic

Teşekkürler, böylece 6 sayfalık bu konuyu kapatabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.