Pidgin veya Empathy üzerinden Skype kullanımı

Başlatan ubuntuki lilith, 18 Nisan 2011 - 19:50:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

Ubuntu Yazılım Merkezi'nden pidgin-skype eklentisini kurarak, skype bağlantılarınızı  Ubuntu'nbun öntanımlı anlık mesajlaşma istemcisi Empathy'nin arkadaş listesi üzerinden yönetebilirsiniz.

Skype'nin ark planda çalışıyor olmasından ötürü, Empathy pencerenizde hayli büyük yeşil bir Skype simgesi görünmesi tek kusuru.
Ubuntu 11.04 Unity'de bunu, Skype'yi arka planda çalışan bir "hizmet" olarak çalışmaya zorlayarak aşabiliriz.

Şimdi Skype'yi nasıl Empathy içerisinden kullanacağımızı öğrenmeye geldi:

Ubuntu Yazılım Merkezi'nden Skype for Pidgin'i apt:pidgin-skype kurun.
#Skype açın ve giriş yapın.
#Skype hesabınızı Empathy ya da Pidgin'e ekleyin. Empathy için 2bigbrownchunx-skype-dbus' protokolünü, Pidgin ise Hesaplar=>Skype #DBUS yolunu izleyin.
#Skype'ye Empathy/Pidgin erişimine izin vermeniz gereklidir.
#Skype çalışıyorken otomatik giriş ayarlayın.
#Uçbirim ya da Alt+F2 tuş kombinasyonu ile aşağıdaki komutu vererek Skype'nin sistem tepsisine gizlenmesini sağlayın.
gsettings set com.canonical.Unity.Panel systray-whitelist "['JavaEmbeddedFrame', 'Mumble', 'Wine', 'hp-systray']"
Artık bir sonraki oturum açışınızda, sadece Empathy ya da Pidgin kullanarak Skype bağlantılarınızı yönetebilirsiniz.
Kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2011/04/run-skype-as-a-daemon-and-manage-it-from-empathy-in-ubuntu-11-04/

hitokiri

XRumer

Bu yeni bir şey değil ki neden buraya haber olarak koyduğunu anlamadım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: XRumer - 19 Nisan 2011 - 10:22:49
Bu yeni bir şey değil ki neden buraya haber olarak koyduğunu anlamadım.

Kabaca düşündüğümde ben anladım. OMGubuntu sitesinde görülmüş ve yeni sanılmış olabilir. Anlamak cidden zor değil.

Konuyu haberler bölümünden taşıyalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

Evet,OMG'de görünce ve bu özellikten haberim olmayınca böyle oldu XRumer.