Lol donma sorunum

Başlatan Yuzuriha, 04 Eylül 2019 - 12:04:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yuzuriha

Oyun içerisinde alt-tab veya ctrl+alt+delete ye tıkladığımda oyun donuyor ve hiç birşey yapamıyorum bilgisayar düğmesinden reset atmam gerekiyor hep yardımcı olurmusunuz lütfen

lnxdev

Wine üzerinden bu kadar diretmenizi anlam veremiyorum windowstan oynayın.

nuktedan00

[mention=649029]@lnxdev[/mention] Kesinlikle katılıyorum. Linux oyun oynamak için üretilmiş bir çekirdek değil ki Linux üzerinde oyun oynayasın. Ben genellikle dual boot sistemler kullanıyorum. Bilgisayarımdaki Windows'u tamamen oyun için dizayn ettim. Oyun oynayacağımda veyahut Adobe uygulamalarına ihtiyaç duyduğumda Windows'a geçiyorum. Wine gereksiz bir çaba bence..
Meine ehre heisst treue!

Yuzuriha

Siz niye bu kadar negatifsiniz ? Bu forum da oyunlar diye bir kategori var ve bende sorunumu dile getiriyorum yardım bekliyorum ki şayet ben windows da oynamak istiyor olsaydım zaten buraya sorunumu yazmazdım kaldi ki bilgisayarım da sadece linux yüklü istesem de şuan windows yükleyemiyorum eğer yardımcı olmayacaksanız mümkünse boş yapmayınız iyi günler...

nuktedan00

Evet bu forumda oyunlar diye bi kategori bulunmaktadır ancak bahsi geçen oyunlar "deskteklenen" oyunlardır. Linux üzerinde LoL gibi desteklenmeyen oyunları oynamak hiçbir tecrübeli Linux kullanıcısının tavsiye edeceği bir eylem değildir. Sizin istediğiniz şey elma yiyip armut tadı almaktır.

Ayrıca biz sizin askerlik arkadaşınız falan da değiliz. Üslubunuz neticesiyle iletinizi raporladım. Kuru gürültünün alemi yok..
Meine ehre heisst treue!

Yuzuriha

Öncelikle ben tecrübeli bir kulanıcı değilim aynı zamanda desteklenmeyen bir oyun bile olsa sonuçta insanlar bunu linux'a uyarlayıp oynayabilmemiz için kodlara dökmüşler ve bazen hatalar olabiliyor bu doğru ve böyle zamanlarda yardım edilmesini isteyebilirim siz gelip de burada bana yardımcı olmak yerine sadece laf olsun diye windows'da oyna diyebiliyorsanız ben uslubuma dikkat etmek zorunda değilim ve aynı zamanda rapor edilimesi gereken ben değil sizsiniz mümkünse boşa laga luga yapmayınız...

nuktedan00

Bak güzel kardeşim. Heves edip Ubuntu'yu kurmuşsun güzel de burası LoL chati değil, haberin olsun. Burası baban yaşında adamların server işlerini vs. yürüttükleri işletim sistemlerinde yaşayabilecekleri olası sorunların beyin fırtınası yapılarak çözülmesi hedeflenerek açılmış bir forum. Oyun oynamak senin hobindir, kimse karışamaz. Amma velakin bu senin yaşadığın bir sorun değil, gerçekleşmesi muhtemel bir olay. O nedenle sana Linux bu işler için uygun değil, Windows üzerinde oyna diyoruz.

Örnek vermek gerekirse macOS'u da sıradan PC'lerde kullanabilmemiz için Hackintosh isimli bir proje geliştirilmiş ancak adamlar barım barım bağırıyor MacBook veya iMac performansı beklemeyin diye. LoL'u Linux üzerinde oynamanı sağlayacak betikleri yazan insanlar da bu bir sanallaştırma yazılımıdır, bel bağlamayın diye belirtiyorlar aynı şekilde. Adamlar bunları kodlara dökmüş ama sen otur çatır çutur tüm gün LoL oynayıp netice büyüt diye değil yani.

Sen oyunu oynarken karşına bir hata çıktısı gelmiyor, oynadığın oyun masaüstüne geçmeye çalışırken bilgisayarı kilitliyor. Yani anlayacağın üzere bu bir sorun değil ki bizden çözüm önerisi bekleyesin. Kullandığın sanallaştırma yazılımı bilgisayarına onca yük bindiriyor, bir zahmet bu tarz sıkıntılar da yaşansın. Windows üzerinde aynı anda 5 tane yeni nesil oyun çalıştırman=Linux üzerinde LoL oynaman..

Bana kalırsa sen ilk olarak üslubunu düzelt. Sonrasında ekran kartının kapalı kaynak sürücülerini yüklemeyi dene..
Meine ehre heisst treue!

Yuzuriha

Ubuntuyu heves edip kurmadım bilgisayarı hazır aldığım için yüklü geldi .-.         

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Eylül 2019 - 07:48:08

[mention=649047]@if[/mention] Teşekkürler

nuktedan00

Vay arkadaş biz kullansak bu kelimeleri hakaretten yasaklanırız forumdan bacak kadar çocuk kullanınca sıkıntı yok. Bizim en azından bi bilgimiz var da foruma aktarıyoruz be. Yazık..
Meine ehre heisst treue!

Empat

[mention=649054]@nuktedan00[/mention]
Üstte alıntıladığım son iletiye kadar profilinize uyarı almanızı gerektirecek bir durum yoktu.
Sadece sözlü olarak forumdaki oyunlar bölümünün Linux'ta Wine vb. üçüncü parti programlarla oynanabilen tüm oyunları kastettiğini belirtecektim. Fakat haklıyken haksız duruma düştünüz.

[mention=649053]@Yuzuriha[/mention]
Argo bir deyimi siz gibi resmi bir kalıpla kullanmak, argo deyimin bir saygısız ifade olduğunu değiştirmiyor.

[mention=649054]@nuktedan00[/mention]
Alıntı Yapbiz kullansak bu kelimeleri hakaretten yasaklanırız forumdan bacak kadar çocuk kullanınca sıkıntı yok.

[mention=649053]@Yuzuriha[/mention]
Alıntı Yapmümkünse boş yapmayınız
Alıntı Yapmümkünse boşa laga luga yapmayınız...

Lütfen kullandığınız ifadeleri özenle seçin. Saygısızca bir ifade veya herhangi bir argo deyim kullanmak, forum kurallarına aykırıdır.

[mention=649054]@nuktedan00[/mention] ve [mention=649053]@Yuzuriha[/mention]'nın profiline saygısız ifade (argo deyim) kullanmak sebebiyle 10% uyarı verdim ve moderatör izleme listesine aldım.

Forum düzeninin sürdürülebilirliği için bu eylemlerinizi tekrarlamamanızı rica ediyoruz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!