[Çözüldü] sistem tepsisinden simge kaldırma

Başlatan atiasi, 01 Eylül 2017 - 21:01:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

atiasi

selam,
Ufak bir sorunum için vakit ayırırsanız sevinirim.
ekranın üst tarafında sanırım adına sistem tepsisi denilen bir bölüm var. burada chrome simgesinin olmasını istemiyorum. oraya bazen başka programların da simgeleri geliyor. bu bölümün yönetimini nasıl yapabilirim? Tweak Tool var ama oradan bir sonuç alamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Eylül 2017 - 00:07:46

Hangout eklentisini kaldırınca simge gitti. Ama yine de üst tarafın ayarları nereden yapılıyor bulamadım.

012rev3

Komut satırından göstermek ya da gizlemek istediğiniz simgeleri şu şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin ses simgesini gizlemek için;
gsettings set com.canonical.indicator.sound visible false
Yeniden gösterebilmek için false yerine true kullanabilirsiniz.
gsettings set com.canonical.indicator.sound visible true
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

atiasi

teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 02 Eylül 2017 - 19:42:45

merhaba,
Başlıkta bahsettiğim konu çözüldü ama şimdi de başka bir sorunum var. kablosuz bağlantı simgesi gitti.
verdiğiniz komuta "wireless" ibaresini yazarak çalıştırdım ama olmadı.

gsettings set com.canonical.indicator.wireless visible true
'com.canonical.indicator.wireless' gibi bir şema yok

bir fikir verebilir misiniz?

012rev3

wireless değil de network yazmanız gerek büyük ihtimal.
gsettings set com.canonical.indicator.network visible true
Bütün olanaklar için "gsettings set com.canonical.indicator." kısmından sonra iki kere tab tuşuna basın.
Bunun haricinde sorun wifiden de kaynaklanıyor olabilir.
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein