[Çözüldü] Gnome Ust Paneldeki Eklenti iconlarini kalici olarak siralama

Başlatan harun252525, 12 Ağustos 2017 - 23:58:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

harun252525

arkadaslar yukledigimiz eklentilerin iconlari ust panelde gozukuyor ya simdi ben tweaktan onlari siraliyorum ac kapa yaparak ama oturum yeniden acilinca applications eklentisi kendini en sol koseye aliyor nasil ben bu eklentiyi koydugum yere sabitleyebilirim cidden cok sinirlendim bunun icin OS degistirmek istemiyorum. tek sorun applications eklentisinin iconu birtek o oldugu yerde durmuyor kendisni oturum yeniden acildiktan sonra en basa aliyor beyefendimiz agabeyimiz nasil ben bunu adam edicem yardim edin lutfen thanks.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

mhmtkrktr

grep 'Main.panel.addToStatusArea' ~/.local/share/gnome-shell/extensions/XXX@NM/extension.js
XXX@NM = solda kalmasını istediğin eklentinin / lerin dizini / leri.

grep 'Main.panel.addToStatusArea' ~/.local/share/gnome-shell/extensions/YYY@NM/extension.js
YYY@NM = yerini değiştirmek istediğin eklenti dizini.

harun252525

iki kod da da no such file or directory hatasi aldim hocam.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

mhmtkrktr

Turuncu renkli yazılara dikkat etmen, orada yazılanın karşılığını senin elle doldurman gerekiyor.
Şu komutla oraya ne yazman gerektiğini bulabilirsin.
ls ~/.local/share/gnome-shell/extensions/
Bunun dışında extension.js dosyasının olmadığı bir eklenti olamaz.

harun252525

[mention=629932]@mhmtkrktr[/mention] hocam o konuma geldim evet kurdugum eklentiler var o konumda klasorleri var yani.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

mhmtkrktr

Eee, sorun nedir o zaman. ;-)
XXX@NM yerine solda kalmasını istediğin eklentinin dizinini yazacaksın.
YYY@NM yerinede sağa taşımak istediğini.

Örn: activities eklentisi en solda olsun istiyorsan, XXX@NM yerine activities-config@nls1729 yazacaksın.
grep 'Main.panel.addToStatusArea' ~/.local/share/gnome-shell/extensions/activities-config@nls1729/extension.js

Bu şekilde sıralama yapmış olmayacaksın. Sadece pozisyon değerini göreceğiz. Bu değer genelde 0 olarak verildiği için eklentiler kafasına göre takılıyor. Nerede olması gerektiğini içeriğe göre biz söyleyeceğiz.

harun252525

[mention=629997]@mhmtkrktr[/mention]

*tamam hocam deneyecegim ciktilari size  gostererim tesekkur ederim ilginiz icin

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2017 - 08:14:38

hocam oyle bir dizin yok

$HOME/.local/share/gnome-shell/extensions dizininin fotografi altta
iki dosya paylastim hocam birinde dizinin fotografi var oradan anlarisniz zaten hangi eklentilerin kuruldugunu

2. sinde ise masaustunu goster iconu var o iconun applications iconunun saginda degil solunda olmasini istiyorum yani bastan 2. sirada olmasini istiyorum ama hep 3. siraya atiyor o ikisnin yerini nasil degistirebilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2017 - 21:34:21

Hayla guncel yardim pls

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2017 - 22:03:41

hayla bekliyorum yardim pls

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ağustos 2017 - 23:51:17

[mention=629997]@mhmtkrktr[/mention]

hocam bahsettiginiz kodun ciktisi

$ grep 'Main.panel.addToStatusArea' $HOME/.local/share/gnome-shell/extensions/show-desktop-button@amivaleo/extension.js
Main.panel.addToStatusArea("ShowDesktop", indicatorBox, 0, box);

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Kod Yazmak Bir Şiirdir.

mhmtkrktr

Kendim kullanmadığım için unutmuşum ;-) Eğer kurulu ise, kullandığın bazı eklentiler gnome-shell-extensions paketi tarafından sağlanıyordur. Bu durumda bakman gereken yer /usr/share/gnome-shell/extensions dizini olmalı. (tam yolu bu olmayabilir fakat aynı üst dizinin içerisinde olmalı)

Buraya da bakarak, söylediğim şekilde çıktıları paylaşabilirsin.

harun252525

[mention=630177]@mhmtkrktr[/mention] sorunu cozdum sayenizde hocam tesekkurler.
Kod Yazmak Bir Şiirdir.