format sonrası

Başlatan eskipis, 15 Mayıs 2017 - 16:15:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eskipis

iyi günler ubuntu 16.04.2 yükledim yeniden başlatttım giriş ekranı geldi herşey normal şfreyi girdikten sonra üst bildirigim çubugundaki işretler kayboluyor masaüstü ekranıda geliyor ama fare hiçbirşeye tıklamıyor ekran öyle kalıyor işlev görmüyor sorun neyden kaynaklı acaba ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Mayıs 2017 - 19:39:39

yardım edicek kimse yokmu ?

ata1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ekran_kartlar%C4%B1

ekran kartı ile alakalı olabilir. alttaki bölümden işlem yapmayı deneyin

Alıntı Yap"Sistem Ayarları > Yazılım & Güncellemeler > Ek Sürücüler" yolunu izleyin. "Ek Sürücüler" sekmesini açtıktan sonra alternatif sürücü paketlerinin listelenmesi için bir kaç saniye bekleyin. Burada sisteminize uygun bir sürücü seçeneğini işaretleyip "Değişiklikleri Uygula" seçeneğine tıklayın, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.

sonuç alamazsanız şunu deneyin

sudo apt-get update
sudo apt-get install --reinstall ubuntu-desktop
sudo apt-get install --reinstall unity

eskipis

SİSTEM AYARLARINA NASIL GİRECEGİM

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mayıs 2017 - 00:17:24

veya kodları nasıl yazcam ekranı kullanamıyorum

ata1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Sistem_Ayarlar%C4%B1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Yaz%C4%B1l%C4%B1m_ve_G%C3%BCncelle%C5%9Ftirmeler
verdiğim ilk bağlantida yazı üzerinde bağlanti ile anlatılmış gayet basit şekilde anlatılmış bağlantidaki anlatımları daha iyi okumanızı öneriyorum
komutları ctrl+T ile uçbirim açarak uygulayabilirsiniz ama komutlar masa üserinizi yeniden reinstal edecek

eskipis

ben giriş ekranı parolasını girdikten sonra ekran donuyor kullanamıyorum hiç bir şekilde

ata1

[mention=625502]@eskipis[/mention] o zaman grub üzerinde şu işlemi dene

Kurulu işletim sistemini çekirdek parametreleriyle başlatmak
1 Bilgisayar açılışındaki Grub ekranında Ubuntu'yu başlattığınız satırın üzerindeyken 'e' tuşuna basılır.
2 Düzenleme ekranında linux satırı bulunur.
3 "quite splash" girdilerinden sonra girilmek istenen parametre çift çizgiden (--) sonra bir boşluk bırakılarak yazılır.
4 Ctrl+x tuşlarına basarak sistem başlatılır.

kısaca burada "quiet splash"  tek yada 2 si beraber olabilir bu satır sonuna nomodeset ekleyerek açmayı dene

detaylar için bakınız

eskipis

birazdaha detaylı anlatırsan sevinirim :(

ata1

Pc açma düğmesine bas grub ekranı geldiğinde (E) tuşuna bas orada yazılar kernel olan alan gelecek  orada boot opsion satırında sen quiet yazısını bul arkasında splash olabilir varsa yada yoksa bu kısıma nomodeset yaz Ctrl+x tuşlarına basarak sistem başlatılır. daha açık nasıl anlatılır bilemedim  ;D   quiet  sonrası boş alana bir satır boşluk verilerek yazılır

eskipis

ata1

Tanıştırayım grub ekranı  :))

eskipis

hacı ben tek ubuntu kullanıom başka bi sistem kullanmıom ki :D

ata1

Önce  ne hacıyım ne hoca Basit bir kullanıcıyım  başka sitem olup olmaması bizi ilgilendirmez grub ekranı açılışda gelmiyor ise belirtirsin sana söylerim shıft tuşuna bas grubu gör diye saygı güzel kardeşim.

eskipis

tamam nie kızdın ki neyse girdim karşıma advanced optios satırı ikitanede memory test satırı çıktı :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Mayıs 2017 - 01:00:54

eyvallah sağolasın hallettim teşekkür ederim :D

ata1

Rica ederim whatsap yada face lisanı formda kullanmıyoruz. Halletmene sevindim  masa üzerine ulaştın ise ilk mesajımdaki anlatım bağlantı ile ekran kartının kurulumunu yapmalısın bir daha ki girişte aynı işlemi yapmak istemiyorsan ve sağlıklı kullanmak istiyorsan. Hayırlı forumlar

eskipis

tamam teşekkür ederim yaklaşık 4 saattir bunla ugraşıyorum çok sagplasın :D

ata1

Rica ederim. Ekran kartının kurulumunu yapman gerekiyor bilgine aynı sorunu yaşamaman için

eskipis

onu yarın  yaparım yapamazsam yine benimle ugraşcaksın galiba :D

ata1

Sanmam  ;D diğer arkadaşlar uğraşmalı hayırlı forumlar.

eskipis

driver ı direk indirip kuramıyormuyum ?

ata1

Okadar ileri derece kullanıcı isen tabi kurarsın  :))  bence anlatımdaki gibi basit bir kaç tıkla kurmak daha kolay. Olası hatada ekran kartın ile alakalı yeni bir başlık açar konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlarım zaman bulduklarında size yardımcı olacaklardır. Windows değil exe uzantılı sürücü indirip kurmak değildir linux da  :))

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ekran_kartlar%C4%B1
Sahipli ekran kartı sürücülerinin kurulumu
bağlantıdaki şu kısımdaki anlatımı uygulayın