Ubuntu Wifi

Başlatan umutcbc67, 02 Mart 2017 - 12:01:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutcbc67

Merhaba dostlar. Size bir şey danışmak istiyorum. Elimde Asus X556U laptop mevcut. Buna ubuntu kurmak istiyorum. Ancak wifi çalışıp çalışmayacağı hakkında bazı şüphelerim var. Sizce bir sıkıntı çıkarırmı?
Wifi Qualcomm Atheros AR956x

ata1

Kuruluma başladığınız zaman wifi direk görüyor ise genelde sorun olmaz.

umutcbc67

Peki Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus veya Ubuntu 14.04.5 LTS Trusty Tahr. Hangisini tavsiye edersiniz.

ata1

14.04.5 LTS'nin yanılmıyorsam desteği bu nisanda bitecek.

umutcbc67

16.04 indireceğim ancak linkler çalışmıyor.

ata1

umutcbc67

Teşekkürler. İndirmeye başladım. Birazdan usb'ye atıp kurulumda wifi kontrollerini yapacağım.

umutcbc67

Sorunsuz calisiyor.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ata1

[mention=619256]@umutcbc67[/mention] Sorun olursa da kısa süreli kablo bağlantısı ile kurulum yaparsınız. burada çalışması kesin çalışır demek değildir.
ama genelde sorunsuz çalışır.

umutcbc67

Kurulumda her hangi bir sorun çıkarmadı wifi. Bir kaç sorum olacak.
1-) Güncellemeleri nasıl yapıyoruz.
2-) Ücbirim'in kısayol tuşu var mı?
Magaza pek geniş değil galiba steam bulunmuyor.

ata1

ctrl+alt +T terminal için  kısa yol
bu güncelleme için komutlar
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

nokia_n9

Arkadaşlar iyi akşamlar,
hp-pavillion diz üztü bilgisayarıma ubuntu 16.04 lts kurdum yalnız wifi sorunu yaşıyorum.

bilgisayarı askıya aldığımda yani uyku moduna geciğinde otomatik ucak moduna geçiyor ve tekrar açtığımda ucak modndan cıkıyor ama wifiyi acmıyor.

wifi donanım anahtarı ile kapatıldı diyor, ve terminalden sordugumda phy0 hard block diyor.

ne yaptıysam olmadı rtl8723be sürücsünü kurdum termınalden ancak yazılım guncelleştiriciden göremiyorum.

bu sorunu nasıl çözerim bilemedim.

ata1

[mention=620968]@nokia_n9[/mention] Panelde  Pil göstergenize tıklayıp güç yönetim ayarlarını düzenlediniz mi ?