Flash Kullanımında Sabit Disk Uyuyan mesajı

Başlatan nasilolcekbuisler, 23 Ocak 2012 - 12:38:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

yeni çekirdek güncellemesi ile karşılaştığım bir sorun.neden kaynaklandığını anlayamadım . sistem süreçleri penceresinden sistemi incelediğimde bazen xorg bazen plasma bazen firefox açıksa bazen muon un yanında "sabit disk uyuyan" yazısı çıkıyor.bu yazı çıktığında bilgisayar kasılmaya başlıyor.bazende sadece kde yeniden başlatılıyor.sorun nedir sizde nasıl çözebilirim?

flash uygulamalrının yoğun olduğu websitelerine girince sorun yaşıyorum.foruma girince o sorun ortadan kalkıyor.herhalde adobe flash  uygulamasında problem var.en güncel sürümü kullanıyorum bu problemi nasıl aşabilirim?

heartsmagic

En güncel sürüm dediğin, kararlı olan en güncel sürüm 11.10 mu, yoksa kullanılabilme imkânı bulunan 12.04 mü?
Masaüstü ortamı sanırım KDE. Güç yönetiminde diskin uyuması ile ilgili bir şeyler var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Ocak 2012 - 19:29:49
En güncel sürüm dediğin, kararlı olan en güncel sürüm 11.10 mu, yoksa kullanılabilme imkânı bulunan 12.04 mü?
Masaüstü ortamı sanırım KDE. Güç yönetiminde diskin uyuması ile ilgili bir şeyler var mı?

yok 11.10 sürümü.evet kde.yok hiç uyumayacak şekilde ayarlanan masaüstü donanım.

heartsmagic

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Ocak 2012 - 16:37:54
Eski çekirdekte bu sorun var mı peki?

yoktu.şu 2 günde gelen güncellemelerden sonra böyle oldu.hatta dizüstü bilgisayarda yok masaüstü bilgisayarda var.ikiside kubuntu 11.10

burk

@nasilolcekbuisler öyleyse bence en mantıklı yol, çalışan en güncel çekirdekle devam etmektir.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: burk - 24 Ocak 2012 - 23:52:08
@nasilolcekbuisler öyleyse bence en mantıklı yol, çalışan en güncel çekirdekle devam etmektir.
e

eğer  çözüm bulamazsak ki öyle olacak herhalde,flash a selam yola devam yapacağız :D .gnome a geçebilirim belki.daha önce gnome dan kde ye geçince bütün sorunlar hallolmuştu :D

heartsmagic

Eski çekirdekler duruyordur, açıp denedin mi? En azından sorun çekirdekte mi anlamış oluruz.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Ocak 2012 - 04:24:09
Eski çekirdekler duruyordur, açıp denedin mi? En azından sorun çekirdekte mi anlamış oluruz.

evet denedim 0.14 sürümü ile denedim hiç bir sorun yok.BU konuda yapabileceğimiz birşey varmı?yoksa 0.15 sürümü ile kullanmayıp bir sonra ki güncelleme de sorunun hallolmasını mı beklemeliyim?

zeitgeist

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 27 Ocak 2012 - 10:25:10
evet denedim 0.14 sürümü ile denedim hiç bir sorun yok.BU konuda yapabileceğimiz * bir şey varmı?yoksa 0.15 sürümü ile kullanmayıp bir sonra ki güncelleme de sorunun hallolmasını mı beklemeliyim?

Evet
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles