Nvidia 8XXX ve Ubuntu ?

Başlatan Emix, 02 Ekim 2008 - 13:24:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emix

Selamlar.

Ubuntu Nvidianın  8XXX Serisi ekran kartlarına destek vermiyor.

bende 8400GS ve 8600GT Ekran Kartı var  8 Serisi olan bütün ekran kartların ubuntu vs türevleri sistem çalışmıyor

çalışıyor ancak şöyle çalışıyor.  Kısıtlanmış Sürücü'den kurduğunuzda resmi bir sürücü olmadığında yarım yamalak çalışıyor

Envy ile denediğinde  tam randıman alamıyorsın   pencereler esnek ancak oynarken pencerenin köşeleri kırılıyor.

3B özelliğini tam kullanamıyoruz bi türlü.  yamalı bohça gibi birşey oluyor

nvidanın resmi sitesindeki sürücüleri kurdum olmadı envy denedim olmadı  kısıtlanmış sürücüyü denedim gene olmadı vede olmuyor :S

kuzenin INTEL GMA950 O/B Kartı bile benimkinden  daha iyi  ve süper denecek derecede harika çalışıyor.

ne yaptım ne ettim  kullanamıyorum 8 Serisini :S

lütfen yardım edin

teşekkür ederim.

eldirr

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3869.msg42693.html#msg42693

Bu linkteki adımları tamamen izleyip yine sonuç alamadınız mı?

Emix

birazdan size sonucu bildireceğim

ubuntuyu tekrar kuracağım :)
ilginiz için teşekkürler.

32 bit 64 bit fark ediyormu?

eldirr

Alıntı yapılan: Emix - 02 Ekim 2008 - 13:38:15

32 bit 64 bit fark ediyormu?

Bu işlemci mimariniz ile ilgili bir şey, eğer destekleniyorsa 64-bit'te yükleyebilirsiniz. Ama emin değilseniz 32bit yükleyin.

umutak

Bende de 8500gt var ubuntunun  driverı da, nvidia sitesindeki driver da çalışmadı.

deliver

sizi bilmem ama... konunuzun üzerindende 3-4 ay geçmiş olsada söylüyorum....
8800 gt kullanıyorum... her hangi bir sıkıntı yaşamadım hatta ayarlama gibi çabalarada gerek duymadım...
tek aradığım palit üretimi kartımın windows ortamında VDO tool isimli bir proğramı var ve ekran kartı fan ve aşırtma kontrollerimi masaüstünden yapmama yarıyor... bi alternatifini bilen varsa söyleyebilirmi???
tnx.....