Yeni bir hp için şu özellikler?

Başlatan ilksumat, 16 Ocak 2017 - 22:45:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilksumat

Merhabalar aşağdaki özelliklere sahip bir HP laptop sorunsuzmudur:

Intel Celeron N3060
HD 400 kart
4 GB bellek
1000 GB
17,3" ekran

Isınma gibi sorunlarda belirtiliyor HP acil ihtiyaç, ne kadar hızlı yardım ederseniz bilgi verirseniz o kadar hora geçer.

Teşekkürler şimdiden.

freeman

HP demek ısınmak demek. ısınmadan dolayı kapanması demek.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ata1

Isıdan kapanmaz uzun süredir hp kullanıyorum sadece aşırı ısı olursa ki bu sistem ve  diğer şeylere bağlıdır hatalı kurulum yapılmadı ise ısı hep yüksek olur ama daha bendeki hp kapanmadı en azından ısıdan  :)) fakat hp sürücülerde sorun, linux tarafında. en azından bendeki sorunlu sürücü açısından açık kaynakla devam etmek zorunda kaldım.

tbinxt

Hp Laptop alalı 1 ay oldu şuanda açıkcası aşırı ısınma,kapanma vs tarzında problem yaşamadım.

eronis

Yeni tip işlemcilerle ısınma olacağını sanmıyorum. Özellikle bir celeron ile.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

ilksumat

Yani bu özellikleri tasvip ediyorsunuz, ısınma dahil sorun olmaz diyorsunuz. Öyle anladım?

freeman

Alıntı yapılan: tbinxtHp Laptop alalı 1 ay oldu şuanda açıkcası aşırı ısınma,kapanma vs tarzında problem yaşamadım.
1 aylık bilgisayar ??
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ata1

[mention=615509]@sumatilk[/mention]
Hp markası ısıyı sever. Ama asıl sorun wifi ve ekran kartı sürücüleridir. İşlemciden çok sürücüleri araştır bence

ilksumat

Tavsiye alabilirmiyim, araştır derken kriter anlamında? Yani şöyle şöyle özellikler denirse bende daha bilerek araştırırım.

ata1

Örnek vereyim bendeki wifi sürücüsü bcm 4312 en sorunlusu ekran kartı ise destek almadığından mecburen açık kaynak sürücü kullanmak zorundayım.
Kısaca ne nedir hangi taraf da ne kadar destek alır sor araştır. Gerçi son dönemde bazı sürücüleri değiştirdiler yada daha uyumlu olanları kullandılar ama genede araştırmak yada  forumda veya internette şu sürücü ler ile nasıl performans alırım gibi sormak, ön araştırma yapmak faydalı olur bence

mhmtkrktr

Daha önce hiç markaya göre ısınıp soğuyan bilgisayar görmedim. Daha iyi ifadeyle, markasından dolayı ısındığını görmedim. Isınma durumu, her marka için geçerlidir. Ancak, şu markanın X modeli fazla ısınıyor, aynı markanın Y modeli daha az ısınıyor diye ifade edilebilir.

Marka seçiminde, servis ağı, yedek parça temini, teknik destek gibi konular etken oluşturabilir. Bunun dışında birçok ürünü kendisi tasarlayan Apple dahi, bilgisayarı oluşturan ana donanımı kendisi üretmez.

Alıntı YapMerhabalar aşağdaki özelliklere sahip bir HP laptop sorunsuzmudur:
Konuyu ilk gördüğümde daha yeni açmıştın. Aklıma ilk gelen "bu sorunun cevabını kim neye göre verebilir?" sorusu olmuştu. Bilgisayarı bugün ne amaçla kullanmak istediğin, yarın ne kullanmak zorunda olabileceğin, aldığın ürünü ne kadar uzun vadeli kullanmayı düşündüğün gibi hiç bir belirleyici koşul yok!

Verdiğin özellikler ise beyaz eşya satan spotcuların rafa koyduğu bir iki bilgisayarda da var. Ama bunlar belirleyici özelliklerden çok, alıcının amatör olduğu hissiatına kapılmaması için yerleştirilmiş uyduruk etiketler. Gelenin, anlayan birini yanında getirmeden soracak bir sorusu olsun ki, bizim üstüne çullanmaya mazeretimiz olsun tarzı satış teknikleri.

Buna rağmen senin etiket bilgisi bile, eğer mecbur değilsen alma dedirtecek cinsten. Sebebi ise, üreticisinin bile açıklama sitesinde, ne işe yarayacağını tam olarak kestirip anlatamadığı işlemcisi.
Bizim gibi alım gücü aşırı düşük ülkelerden başka yerde celeron işlemcili bilgisayarı bu zamanda bulamazsın. Zaten üzerinden geçen onca üst teknolojiden sonra tekrar piyasaya sürülme amacı, alım gücünün düşük olduğu yerlerde özelliği minimum seviyeye çekip, sürümü canlı tutmaya çalışmak. Kullanıcının cebindekini alayımda bu nasıl olursa olsun diye üretilmiş bir işlemci. Gerçi İntel'in de üretme taraftarı olduğunu sanmıyorum bunları. Bu tarz üretimler talep doğrultusunda yapılır sonuçta. Bizim talepkarlar (distiribütorler) ın işi bu.

İlk zamanlarda kasadan ve tasarımdan çalmaya başladılar, daha sonra  1368x768 'i en iyi standart ölçü deyip ekrandan tırtıklamaya başladılar, baktılar hala olmuyor, freedos tarafına ağırlık verelim işletim sisteminin payındanda biraz alırız dediler. Öyle böyle derken iş, on senelik ölmüş işlemciyi geri canlandırmaya kadar geldi. Yakında ekran klavyesini yeni teknoloji standartı deyip, klavyeyi de götürürlerse şaşırmam. Gerçi onuda yaptılar ama şimdilik Androit mandroit derken o kadarını yiyoruz, yapacak birşey yok.  Lafın özü, aslında hep söylendiği gibi tüketici elektroniğinde günden güne fiyatlar düşmüyor. Günden güne düşen, üretilen malların kalitesi.

Mesaj uzadı biraz. Kısaca fikrim, bu dediğini alma. Alacaksanda buraya sormana gerek yok. Tüketici elektroniğinde bu denli rekabet varken, sanal pazarlarda bu kadar yaygınlaşmışken kimse 1 olana 2 diye etiket koymaz. 500TL lik bilgisayar alırsan 500TL lik bilgisayar kullanırsın, 5000TL lik bilgisayar alırsan 5000TL lik bilgisayar kullanırsın.