Windows 10geri donme

Başlatan enterpristes, 21 Kasım 2016 - 23:17:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enterpristes

Arkadaşlar PC yi aldığimda win10yukluydu ve format  atarken CD falan kullanmiyordum yani gömülü oluyor sanırım. Linux kurdum fakat pişmanim nasıl geri win10a gecebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

bugra9

Kurulum dosyaları için bir bölüm vardır ve oradan yükleniyordur. Ubuntuyu kurarken tüm diski silip sadece Ubuntu'nun kurulmasını seçtiysen yüksek ihtimal o bölüm silinmiştir. Microsoft'un sitesinden kurulum dosyalarını indirip cd'ye çekebilir ya da usb belleğe yazdırıp o şekilde kurulum yapabilirsin. Ondan sonrası zaten Windows ile ilgili.
https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10ISO

enterpristes

Hocam neden yaptim bilmiyorum ama kali linux kurdum en son dagitimlari denerken ve bu dagitimi hic anlamiyorum/windows iso dosyasini nasil yazacagim kali linuxde yardimci olabilir misin/bir turlu beceremedim/windows 10 surumunu indirdim ama iso dosyasini nasil yazacagimi bir turlu bulamadim kali linuxde/herkes winusb demis ama yukleyemiyorum bir turlu programi/ kodla yazabilme de var sanirim ama yapamiyorum birturlu

bugra9

https://github.com/slacka/WinUSB

Buradaki yazılımı kullanabilirsin. Ya da aşağıdaki konuda belirtildiği gibi bunu elle yapabilirsin.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=52393.0

enterpristes

hocam kodla calismiyor/ winusb indiriyorum fakat kullanilmiyor linuxde

ata1

http://en.congelli.eu/prog_info_winusb.html

bunu deneyin  aurdan kurdum arch kullandığımdan bizde çalışıyor denedim de  :))

enterpristes

WinUSB - quantal (i386)
    WinUSB - quantal (amd64)
    WinUSB - precise (i386)
    WinUSB - precise (amd64)
    WinUSB - oneiric (i386)
    WinUSB - oneiric (amd64)
    WinUSB - natty (i386)
    WinUSB - natty (amd64)
    WinUSB - maverick (i386)
    WinUSB - maverick (amd64)
    WinUSB - lucid (i386)
    WinUSB - lucid (amd64)

hangisini yukleyecem hocam

ata1

uname -a çıktınıza bakalım

enterpristes

arkadaslar soyle bir cozum yolu izlesem olur mu/ windows yuklu baska bir bilgisayardan windows isosunu usb bellege yazdirip benim linux yuklu bilgisayarima takayim/ biostan da direk kurarim windows10u tekrar/ yani linux uzerinde windows isosu yazmayla hic ugrasmayip windows baska bilgisayardan windows isosunu yazip benim linux yiklu bilgisayarima takar biostanda hallederim/

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Kasım 2016 - 00:17:44

Alıntı yapılan: ata1 - 22 Kasım 2016 - 00:13:38
uname -a çıktınıza bakalım

Linux frox 4.6.0-kali1-amd64 #1 SMP Debian 4.6.4-1kali1 (2016-07-21) x86_64 GNU/Linux

ata1

imkanınız varsa tabi windows yüklü pc ile flash hazırlamanız sizin için daha kolay olacaktır.

bugra9

İstersen sana test edilmemiş çok basit bir yazılım önerebilirim :)  Tabi windows altında bu işlemi yapmak da bir alternatif.

enterpristes

Valla kendime güvenmiyorum hocam kullanma konusunda :) Peki sizce windows üzerinde yazarken windows ISO dosyasını hangi programı kullanmaliyim

bugra9

Tamam :) Linux üzerinde oldukça alternatifin var ama Windows üzerinde bildiğim kadarıyla bunu sadece Microsoft'un kendi yazılımıyla yapabiliyorsun. Google'da ararsan o yazılıma ulaşabilirsin.

enterpristes

Cok teşekkürler değerli zamanınızı ayırdığınız için arkadaşlar iyi aksamlar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Kasım 2016 - 00:33:09

Son olarak arkadaşlar ben USB den win10kurdugumda korsan işletim sistemi kurmuş olmayacakmiyim çünkü benim PC ye gömülüydü ve herhangi bir CD falan vermediler. Nasıl orijinal hale getirebileceğini biliyor musunuz ?

bugra9

Rica ederiz.

Yanlış bilmiyorsam etkinleştirme anahtarı biosa gömülü oluyor. Bunu biosa girerek doğrulayabilirsin. Windows kurulumu sırasında windows bu anahtarı biostan alır ve kendini etkinleştirir, senin bir şey yapman gerekmez.

Konu senin için açıklığa kavuşunca konuyu çözüldü olarak etiketlersen biz de kilitleriz.
cozuldukonusu

fsutil

Alıntı yapılan: enterpristes - 22 Kasım 2016 - 00:22:05
Valla kendime güvenmiyorum hocam kullanma konusunda :) Peki sizce windows üzerinde yazarken windows ISO dosyasını hangi programı kullanmaliyim
Rufus windows tarafında oldukça pratik. İşinizi görecektir.