ubuntu 14.04 vps server xampp sorunu

Başlatan ozgrtm, 14 Kasım 2016 - 12:45:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozgrtm

Merhaba arkadaşlar, kiraladığım vps sunucuya ubuntu 14.04 kurdum, pptp server vs için sorunsuz kullanıyorum, vncserver ile grafik arayüzünede ulaşabiliyorum, sorunum şu; bu servere xampp programı kurdum, myslq ve apache server çalışıyor, apache arayüzünede ulaşabiliyorum fakat htdocs klasörüne atıp çalıştırmam gereken bir php uygulama var, o uygulamaya gitmek istediğimde (localhost/mixbill) aşağıdaki hatayı veriyor, yetki hatası gibi birşey sanırım , bu konularda biraz yeniyim işin içinden çıkamadım, yardımlarınızı rica ediyorum,  programın web arayüzü açılsa geri kalanı halledeceğim, teşekkürler.

Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)' in /opt/lampp/htdocs/mixbill/system/orm.php:261 Stack trace: #0 /opt/lampp/htdocs/mixbill/system/orm.php(261): PDO->__construct('mysql:host=loca...', 'root', 'test', Array) #1 /opt/lampp/htdocs/mixbill/system/orm.php(237): ORM::_setup_db('default') #2 /opt/lampp/htdocs/mixbill/system/boot.php(58): ORM::for_table('tbl_appconfig') #3 /opt/lampp/htdocs/mixbill/index.php(11): require('/opt/lampp/htdo...') #4 {main} thrown in /opt/lampp/htdocs/mixbill/system/orm.php on line 261

cagriemer

Bu uygulama veritabanina erismek istiyor, fakat saniyorum ki sifre hatali. Kurdugunuz php uygulamasinin yapilandirma dosyasindan veritabani baglanti ayarlarinin dogru olup olmadigini kontrol eder misiniz?

ozgrtm

nedenini pek anlayamadım fakat uygulamayı kaynağından tekrar indirip yüklediğimde sorunum çözüldü, teşekkürler.