Ubuntu Yüklü Olan Bilgisayara Hem Windows Hemde Ubuntu Kurmak & BootMGR İs Mssng

Başlatan Lepistess, 14 Kasım 2016 - 18:04:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lepistess

Arkadaşlar Grundig marka bilgisarımda geldiğinde Windows 10 yüklenmişti.Biraz kullandıktan sonra Ubuntuyu merak edip flash disk hazırlayıp Windows 10 un tamamını kaldırıp yerine Ubuntu kurdum.Bir süre sonra bazı programları Ubuntuda çalıştıramayınca iki işletim sistemini yanyana kurmak için önce Windows 10 a geri dönüp ardından da yeniden Ubuntu kurarken bölümleri iki işletim sistemi arasında paylaştırırım dedim.Bilgisayarın yanında Windows 10 CD de gelmişti, içindekileri flash diske attım Gparted programıyla flash diskin dosya sistemini ntfs yaptım fakat bilgisayarı flash disk ile başlattığımda ya hiçbir şey olmuyor yada BootMGR İs Missing hatası alıyorum aynı şekilde backtrack5r3 üde kurmaya çalıştım ama yine aynı hata.Ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok mutlu olurum.(Amacım tamamen Ubuntu yüklü olan bilgisayara hem Ubuntu hemde Windows kurmak.)Anlatımda yanlışlarım olduysa kusura bakmayın.  :D

012rev3

Amacınız windows 10 kurmaksa bu ayrı bir konu ama eğer windows 10 un yanında ubuntu kurmaksa bu daha farklı bir konu.
Windows 10 dvd (dvd olsa gerek) içeriğini flash diskinize kopyalayıp ön yüklenebilir hale getiremezsiniz.
Bunun için araçlar var gerek windowsun kendi yazılımı gerekse diğer yazılımlar. Sanırım ubuntu sisteminizde kurulu.
Rfus yazılımıyla bunu yapabilirsiniz.
https://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows
"Her şey mümkün olduğunca basitleştirilmeli ancak sıradanlaştırılmamalıdır." Albert Einstein

Lepistess

Rufusu indiriyorum fakat açamıyorum çok bi bilgim yok bu konularda.Nasıl açıcam Rufusu ? Sistemimde tamamen Ubuntu yüklü.

illedelinux

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

bugra9

Elessar

>:( 1607 sürüm numarasına ait windows 10 iso imaj dosyasını Rufus ile flash belleğe yazdıramıyorsunuz. Font dosyalarını kopyalarken dosya ayrıştırma hatası veriyor.

İllaki windowsun kendi medya oluşturma aracını kullanmanız gerekiyor.
USE="peace justice" emerge --newuse --update --deep world

confickerbelasi

Linux Mint menü>donatılar >usb kalıp yazıcı yazabilir windows ta yazılmış gibi dvd çalışıyor ubuntu da yazılım yöneticisinden kur aynı yolla açılır...

[eklenti yönetici tarafından silindi]