[Çözüldü] Elementary 0.4 Loki "gif" uzantlı dosyaları oynatmıyor

Başlatan tosun, 20 Eylül 2016 - 19:01:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tosun

Elementary 0.4 Loki kullanıyorum.  "gif" uzantlı dosyalar Ubuntu extra paketi de kurulu olmasına rağmen  video oynatıcılarda da, resim göstericilerde de oynamıyor.
Eksik bir şey var fakat ben bulamadım.
Bunun dışında kusursuz çalışan bir sistem.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

sinan54

tosun

Alıntı yapılan: sinan54 - 20 Eylül 2016 - 19:56:13
Ffmpeg paketi kurulumu?
Kurmamıştım,kurdum,yeniden başlattım ama,değişen bir şey yok.
"İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı."

eronis

sudo apt install -y gifview

http://manpages.ubuntu.com/manpages/wily/man1/gifview.1.html

Ayrıca synaptic'ten gif yazıp arama yapmanı tavsiye ederim, bununla ilgili paketler var.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

tosun

Alıntı yapılan: eronis - 20 Eylül 2016 - 20:11:05
sudo apt install -y gifview

http://manpages.ubuntu.com/manpages/wily/man1/gifview.1.html

Ayrıca synaptic'ten gif yazıp arama yapmanı tavsiye ederim, bununla ilgili paketler var.
Çözüm olmadı,teşekkür ederim.

sinan54

gtk2 ve gtk3 paketleri kurulumu synaptic'den kontrol et bakalım.Gifle bağımlılığı varmı emin degilim ama resim formatlarında kuruluyor diye biliyorum.

tosun

Videolar yerine tarayıcıyı varsayılan yaptım.Kısmen çözdüm diyelim.Teşekkür ederim.

eronis

İyi de gif bir resim formatıdır, zaten video'larda değil bir resim görüntüleyicide açman gerek. Verdiğim program ile açmayı denedin mi ? O codec benzeri bir şey değil, programın kendisi idi ve gif dosyalarını açmak için yapılmış bir programdı. Programın ana amacı gif'leri açmak. İşe yaramıyorsa programın olması gerektiği gibi çalışmadığını öne sürüyorsun demektir. Yanlış anlama, eğer öyle bir şey varsa bildirelim.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

sinan54

tosun

Alıntı yapılan: eronis - 20 Eylül 2016 - 21:09:41
İyi de gif bir resim formatıdır, zaten video'larda değil bir resim görüntüleyicide açman gerek. Verdiğim program ile açmayı denedin mi ? O codec benzeri bir şey değil, programın kendisi idi ve gif dosyalarını açmak için yapılmış bir programdı. Programın ana amacı gif'leri açmak. İşe yaramıyorsa programın olması gerektiği gibi çalışmadığını öne sürüyorsun demektir. Yanlış anlama, eğer öyle bir şey varsa bildirelim.
kod yanlış yada çalışmıyor çıktısı ;
'sudo' komutu bulunamadı, şunu mu demek istediniz:
'sudo' paketinden 'sudo-ldap' komutu (universe)
'sudo' paketinden 'sudo' komutu (main)
sudo: komut bulunamadı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Eylül 2016 - 21:41:12

gThumb yükledim sorun çözüldü.

eronis

Forumdan kopyalama olayında bir sorun vardı yanlış hatırlamıyorsam. Verdiğim komutları elle yaz.