Bilgisayarım USB ve DVD okumuyor

Başlatan Ackque, 10 Eylül 2016 - 22:27:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ackque

Şuan kullandığım işletim sistemi Windows 10, Ubuntu yükleyecektim. Önce USB'ye .iso belgesini yazdırdım, USB'yi okumamaya başladı bilgisayar. USB'de sorun var diye düşünüp, DVD'ye yazdırdım DVD'yi de okumamaya başladı. Hatta bir tane daha USB denedim, onda da aynısı oldu. Dell marka laptop var, bataryası bozulduğu için doğrudan fişe takılı kullanıyorum çok uzun süredir. Biraz önce Google'da bu hatanın çözümlerini araştırırken gördüm. Bataryayı çıkartıp 2 dakika bekleyin, denmiş. O zaman aklıma dank etti, sizce bilgisayarı bataryasız kullandığım için böyle bir sorun yaşıyor olabilir miyim? Ayrıca yine şimdi fark ettim, USB bellek bilgisayara takılınca çok fazla ısınıyor, neredeyse elimi yakacak kadar.

Not: Bilgisayara belleği takınca, algıladığına dair verdiği sinyal sesi duyuluyor. Hatta birkaç saniyeliğine bellek dosyası "Bu Bilgisayar" klasöründe gözüküyor ana sonra yok oluyor, bir daha ulaşamıyorum. Bilgisayarı yeniden başlatıp direkt kurulum yapmaya çalıştığımda da aynı şekilde USB'yi okumuyor, yani yokmuş gibi davranıyor. Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

EK: USB belleğimin boyutunun "0" gözüktüğünü fark ettim. Belki problem bu olabilir ama .iso belgesini USB'ye yazdırırken oldu bu.

ultimate

İso dosyasını rufus programı ile usb'ye yazın.Eğer usb seçme listesinde diskinizi görüyorsanız (kapasitesi eksik gözükebilir,takılmayın) biostan uefi veya legacy için boot seçeneklerini ayarlayın.Kuruluma geçebilirsiniz.Eğer rufus programında listede usb belleğinizi göremiyorsanız komut istemini yönetici olarak çalıştırıp diskpart işlemi uygulamayı deneriz.

Ackque

Alıntı yapılan: ultimate - 10 Eylül 2016 - 22:41:18
İso dosyasını rufus programı ile usb'ye yazın.Eğer usb seçme listesinde diskinizi görüyorsanız (kapasitesi eksik gözükebilir,takılmayın) biostan uefi veya legacy için boot seçeneklerini ayarlayın.Kuruluma geçebilirsiniz.Eğer rufus programında listede usb belleğinizi göremiyorsanız komut istemini yönetici olarak çalıştırıp diskpart işlemi uygulamayı deneriz.

Cevap için teşekkür ederim. Aygıt seçiminde USB gözükmüyor. Diğer işlemi nasıl yapacağım?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Eylül 2016 - 18:28:15

diskpart'ı konsoldan çalıştırıp, "list disk" komutu verdim. Disk 1, yani benim USB bellek boş gözüküyor: 0 size, 0 free.

Yoksa problem bilgisayardan değil de, bellekten mi kaynaklı? Ama bu bilgisayar ile .iso belgesini yazdırırken belleğin böyle olduğuna emin gibiyim.

Ek: Disk yönetiminde üst taraftaki listede, USB gözükmüyor. Sürücü harfi "E" ama, E yukarıda yok. Aşağıda da "Medya yok" yazıyor zaten.

heartsmagic

Farklı bellekle deneme yapıldı mı son olarak?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.