Netrunner nasıl tavsiye eder misiniz ? Buradan yardım alabilirmiyim ?

Başlatan vegas3, 06 Ağustos 2016 - 19:33:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vegas3

Merhaba...Netrunner çok beğendim. Şuan Linux Mint 18 Cinnamon var. Netrunner kaldırır mı sistem önerirmisiniz ?

i3 işlemci intel core 2300 mhz 2.30 ghz x2
4gb ram 2gb ekran kartı
Casper Nirvana Notebook

biminimalist

Kaldırır tabii ki ama ben tavsiye etmem denedim pek hoşuma gitmedi kde sevmezdim zaten netrunner da tam anlamıyla bitirdim kde yi kafamda

vegas3

biminimalist

Alıntı yapılan: vegas3 - 06 Ağustos 2016 - 19:41:26
neden ne sorun oldu ki ?

Pek kullanışlı gelmedi bana ayrıca kde nedense bana ağır geliyor dosya yöneticisinin açılması 6 7 saniye sürüyor mesela ama xfce lxde de anında açılıyor tıklayınca böyle takıntılı biri olunca pek hitap etmedi bana :)

vegas3

Anladım ne tavsiye edersin bana kurup unutacağım stabil hızlı olsun. Kur kaldırdan bıktım artık. Önerebileceğin distro var mı Linux mint ve Ubuntu dışında...Uzun süre kullanacağım br sistem...

biminimalist

Alıntı yapılan: vegas3 - 06 Ağustos 2016 - 19:48:33
Anladım ne tavsiye edersin bana kurup unutacağım *kararlı hızlı olsun. Kur kaldırdan bıktım artık. Önerebileceğin distro var mı Linux mint ve Ubuntu dışında...Uzun süre kullanacağım br sistem...

Ben Distrowatchda ki bi çok sistemi denedim tavsiye edebileceklerim: Görsellik olarak Deepin OS kesinlikle sonra Zorin OS iyiyidir Peppermint iyiyidir Runtu iyiyidir Point Linux iyiyidir Neptune Os da çok güzel bunların videolarını izle beğendiğini dene Deepin insanı cezbediyor ama :)

vegas3

deepin sorunsuz kullanabilirmiyim. Masaüstü erişimi var mı elementary gibi kısıtlıyor mu masaüstünü ? deepin güzel gerçekten...

biminimalist

Alıntı yapılan: vegas3 - 06 Ağustos 2016 - 19:55:02
deepin sorunsuz kullanabilirmiyim. Masaüstü erişimi var mı elementary gibi kısıtlıyor mu masaüstünü ? deepin güzel gerçekten...

Deepin benim en uzun kullandığım dağıtımdır çok iyi ve arkasında çinliler olunca da daha iyi  kendine özel uygulamaları falan var ve sürekli gelişim halinde masaüstünü kısıtlamıyor

vegas3

deepin indiriyorum o zaman  güncelleme update sorun olur mu ?

biminimalist

Alıntı yapılan: vegas3 - 06 Ağustos 2016 - 20:01:00
deepin indiriyorum o zaman  güncelleme update sorun olur mu ?

Hiç bi sıkıntı olmaz yükledikten sonra 60 mb civarı bi güncelleme kuruluyor zaten

vegas3

çok yavaş iniyor başka indirebileceğim yer var mı sitesi çok yavaş 1 gün diyor indirmeye...

vegas3

zorin os mu deepin mi kararsız kaldım. sudo apt-get update bu komut korkutuyor deepin de. sitesi yavaş çünkü...Sen ne diyorsun ?

biminimalist

Alıntı yapılan: vegas3 - 06 Ağustos 2016 - 20:12:40
zorin os mu deepin mi kararsız kaldım. sudo apt-get update bu komut korkutuyor deepin de. sitesi yavaş çünkü...Sen ne diyorsun ?

Pek yüksek boyutlu güncellemeler olacağını sanmıyorum o yüzden sorun olmaz galiba ama yinede sen bilirsin zorinde taş gibi sistemdir

vegas3

çok teşekkür ederim zorin os 11 core 64bit iniyor şuan 12 dk kaldı. ubuntu tabanlı zaten sorun yaşamam herhalde. Benim ekran kartı intel + nvidia ne önerirsin nvidia prime mi bumblebee sorunluymuş...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Ağustos 2016 - 01:11:08

Zorin den vazgeçtim. Şimdi dvd ye yazdırmıştım Linux Mint 18 Cinnamon bozmak istemedim. Bir süre bunu kullanayım. Zorin in yenisi çıkarsa dvd alır yazdırırım öyle düşündüm...