Suse Enterprise Server Login problemi

Başlatan gokhanyildiz, 12 Temmuz 2016 - 16:23:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

Şuan elimde storage server olarak kullanılan Suse Enterprise Server 11 mevcut. Ekteki gibi ekranda bazı hatalarla karşılaşıyorum. Login olmaya çalıştığımda login incorrect hatası alıyorum. Halbuki kullanıcı adı ve şifre doğru. Daha doğrusu şifre kısmına bile geçmiyor. Kullanıcı adını girdikten sonra 3 kez peşpeşe login incorrect hatasını veriyor ve tekrar (none) Login: kısmı geliyor. Bu sorunu çözmek için ne yapmam gerekiyor?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Ne tür bir şey olduktan sonra bu hata oluştu? Güncelleme, yapılandırma vs?
İlk görünen şey /proc dizininin bağlanamadığı. Bunu başlangıç sürecinin yapması lazım, ortada bir gariplik var.
İkinci şeyse agetty'nin "segfault" veriyor olması, kısacası çalışamıyor. Haliyle giriş yapman mümkün değil bu durumda.

İki olay birbiriyle alakalı mı bilemiyorum fakat bu sadece bu hata ekranı ile sorunun çözülmesi mümkün değil. Öncesinin ve neler yaşandığının biliniyor olması lazım biraz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Daha önceden storage içinde disk değişimi yapılmış. Yeni takılan diskte hata olduğu için ilk başta açılırken disk hatası verdiğinden herhangi bir şekilde işletim sistemi açılmıyordu. Daha sonra linux konusunda uzman birini bulduk ve kendisi diskleri onardı. Fakat işletim sisteminde hata mevcut bunun kurulumuyla uğraşacak vaktim yok dediği için bu noktada kaldı. Cihazda kurulu olan suse sony tarafından modifiye edilmiş bir işletim sistemi. Yani saf suse olsa dvd yi takıp restore etmeyi deneyeceğim. Lakin storage üzerinde bulunan kayıtların veritabanı bu açılmayan suse işletim sisteminin içinde. Hangi konumda olduğunu bilmiyoruz. Bilsek bunları alıp sıfırdan kurulum deneyeceğiz. Bu suse işletim sisteminin kurulumu 3 dvd'den oluşuyor. İçinde sony'nin kendi componentleri mevcut ve lisans gerekiyor. Yani kurulum yaparken dongle kullanmamız gerekiyor. Sony'den destek istedik. Ürünü çıkardıktan 6 ay sonra ürünü piyasadan kaldırdılar destek vermiyorlar. Bu konuda ücretli ya da ücretsiz hiç farketmez destek arıyoruz. Eğer bu forumda çözebileceğimiz birşey değilse bu konuda bize çözüm sunabilecek birilerini tavsiye edebilirseniz seviniriz.

heartsmagic

Piyasadan kaldırdıktan 6 ay sonra desteği kesecekse bir firma çıkartmasın o donanımı, yazılımı daha iyidir. Sony bile bunu diyorsa vay halimize.

Durum çok özel olduğu için nasıl bir yardım bekleniyor bilemiyorum ancak madem veritabanı bu sistemin içinde, diskler üzerinden gitmek denendi mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

Şuanda şöyle bir durum söz konusu. Disk üzerinde herhangi bir problem yok. Veriler güvenli bir şekilde durduğu söylendi. Sadece yapmamız gereken işletim sistemini ayağa kaldırmak. Burada da takılıp kalıyoruz.