[Çözüldü] Manjaro Klasör Adı Otomatik Kısalmıyor

Başlatan Promethium, 12 Temmuz 2016 - 03:09:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Buradan şu anlaşılıyor, Thunar yapamıyor bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ata1

yamalanır ise frak oluyor ama denemedim deneyen varsa bildirebilir. Kurulduğu şekli ile yapamıyor.

Promethium

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 13 Temmuz 2016 - 04:58:06
Kısalmadan kasıt görünümün rahatsız etmesidir sanıyorum. Yoksa kullanıcının verdiği ismi kafasına göre kısaltacak bir dosya yöneticisi hiç bir sistemde yok. Olacağını da sanmam. Belki "bu isim çok uzun daha kısa bir isim ver" gibisinden uyarı verirse olabilir. Ama yinede yeni ismi kullanıcının vermesini isteyecektir.
Burada istenen dosya isim uzunluğunu kısaltmak değilde, görüntülenen harf sayısını kırpıp daha kısaymış gibi görünmesini sağlamak olabilir. Üzerine tıklandığında yine tam ismi gösterir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2016 - 05:20:07

Nautilus iki stun göstersin şeklinde seçilirse durum şu şekilde.

Üzerine tıklayıncada şu hekilde gösteriyor.

Yanlış hatırladığım bir nokta şimdi aklıma geldi. Sütunda kaç harfin olacağı, sütun genişliği değiştirilerek CSS teması ile ayarlanıyordu. Bu sayede masaüstü ve dosya yöneticisinin ayrı ayrı, ismi ne kadar uzunlukta göstereceği belirlenebiliyor.

Evet istediğim tam olarak buydu, görünürde kısaltsın üstüne tıklayınca tam adı çıkarsın.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Temmuz 2016 - 12:38:16

Alıntı yapılan: mhmtkrktr - 12 Temmuz 2016 - 03:43:21
Çok fazla bir bilgi bulamadım bu konuda. 2015 te bir hata kaydı geçilmiş ve bir yama ile düzeltilebildiği söylenmiş. Şuan hala yamaya ihtiyaç varmı, yoksa bunun için bir ayar vs. oluşturuldu mu ? en iyisi biraz bekleyip kullananlardan cevap almak.
Hata kaydı: https://bugzilla.xfce.org/show_bug.cgi?id=6014
Yama: http://git.xfce.org/xfce/exo/commit/?id=9bb9c1688d9417ace0a94b87b512398d0f69429c
Arattığımda exo-icon-view.h dosyası vardı ama exo-icon-view.c dosyasını bulamadım.
  • Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.