Ubuntu'ya KDE Kurmak

Başlatan zokki, 08 Şubat 2012 - 10:34:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zokki

Merhaba forum üyeleri ve yöneticileri Ubuntu'm var windows 7 min yanında ben laptoptakine ubuntuya kde kurmuştum ama İngilizce'ydi ve açılırken Kubuntu yazıyordu ben sadece açılırken seçebileceğim tema için ve türkçe nasıl yükleyebilirim ?
İyi forumlar ubuntu-tr ailesi...

Aequitas

Merhaba @zokki, açıkçası mesajını tam anlayabildim mi bilemiyorum ama anladığım kadarıyla şu anda kullandığın bilgisayarda Windows 7 ve Ubuntu var ve sen Ubuntu'nun yanında bir de KDE masaüstü seçeneği istiyorsun.

KDE kurulumu için forumda kısa bir arama yaparsan daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin. Ben de Ubuntu üzerine KDE yüklemiştim.
sudo apt-get install kubuntu-desktop
komutunu işlettiğinde otomatik olarak Kubuntu ve gerekli diğer paketleri kuracaktır. Kurulumun sonlarına doğru hangi giriş ekranını kullanmak istediğini soracak (kdm/lightdm), eğer açılışta Kubuntu yazmasını istiyorsan "kdm" yi, Ubuntu yazmasını istiyorsan "lightdm" seçeneğini seçip "tamam" diyoruz. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp istediğin masaüstü ortamını seçebilirsin.

Öfkelenmeyin.
           Hz. Muhammed (sav)

mutluozsoy

selamunaleykum,konuyu hartlatacam ama :) bu ubuntunun yanına tema yükleyim derken yanlışlıkla cinnamon masaüstü kurmuşum bunları nasıl kaldırabilirim.
Yağmur yağınca insanlar gülmüyor diye...
Gök yüzünün ağladığını sanırdım.
ÇÜNKÜ SİYAH DEĞİLDİ
MAVİYDİ DÜŞLERİM
ÇÜNKÜ BEN ÇOCUKTUM...

illedelinux

Ubuntu Unity masaüstündeyken uçbirime sırayla uygula.

sudo apt-get remove --purge nemo*
sudo apt-get remove --purge cinnamon*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...