8.10 kurduktan sonra internete giremiyorum...

Başlatan okanlnx, 07 Aralık 2008 - 12:54:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okanlnx

bilgisayarıma ubuntu 7.10, 8.04 kurduğumda eternet kartı ve modemi kendiliğinden tanıyıp daha live cd olarak internete girebiliyordum. 8.10 u kurduktan sonra kablolu bağlantı var diyor ama bağlantı yok. bilgisayarda pardus, xp falanda kurulu onlardan sorunsuzca girebiliyorum. ne yapmam gerek?

Not: modem kablosuz değil. bildiğiniz eternet karta bağlı standart kablolu modem. markası cnet diye bişey yanlış bilmiyorsam. 4-5 yıldır kullanıyorum.

teneke

En üsteki menü çubuğunun sağ tarafındaki iki monitör simğesine tıklayınız.çıkan menüden "aoto etho" seçili olup olmadığına bakın seçili değilse mausla seçin bir kontrol
edin.

heartsmagic

Ayrıca kablolu bağlantı ve yeni Newtork Manager ile ilgili bir sorun forumda mevcut durumda. Çözümü de mevcut, eğer aynı problemse işe yarayabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

okanlnx

http://www.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4591.0.html
yukardaki mesajda anlatılanları yaptım. network manager'ı kaldırdım. wicd ile bağlanıyorum. ama anlamadığım sorun nerde? benim donanımdamı network manager de mi?

erginemr

Belki basit bir şey ama Network Manager'a sol (ya da sağ) tıklayınca "kablolu bağlantıyı etkinleştir" diye bir seçenek var. Bu seçenek seçili değilse bağlantı kurulmamış olabilir.

heartsmagic

Sorun network manager'daki bir böcekte. Kendimin sorunu olmadığı için cidden bilemiyorum ancak gördüğüm o ki sorun network manager'da. Hala düzeltmemiş olmaları ise bir başka garip durum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.