[Çözüldü] Ubuntunun yanına windows kurulumu

Başlatan prx, 27 Mayıs 2016 - 17:38:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

prx

Arkadaşlar makinem tamamıyla ubuntu ile uyumlu olduğu için ubuntu kullanıyorum fakat League of Legend oynuyorum. Bu oyun için ise ubuntu'nun üzerine windows kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. İstediğim şey açılışta windows mu linux mu seçim yapmama izin versin. Oyunlar için windows istiyorum sadece. Lütfen yardım edin şuan tüm hdd sadece linux için ayarlı. Şimdiden teşekkür ederim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2016 - 17:39:24

Bu arada konuyu nereye açacağım konusunda kararsız kaldığım için buraya açtım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2016 - 17:53:01

Bir de elimde her türlü yazılım format diski vesayre hepsi hazır. Sadece ubuntu bilmiyorum, bunun için de konu açmak durumunda kaldım.
Please wait while your changes are processed.

ata1

bu şekilde iri yazdığınızda bizim  anlamamız daha kolay mı oluyor ?

if

@prx, yapacaklarınızı kısaca anlatayım. Windows için diskte belli bir miktar yer ayırmanız gerek. Ayıracağınız yerin diskin başında olmasına dikkat edin. Bu yeri NTFS olarak biçimlendireceksiniz. Bütün bu işleri canlı cd/usb üzerinde Gparted'la yapabilirsiniz. Bu[1] ve iligli maddeleri dikkatlice okuyun.

[1] http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=GParted

eronis

Forumda arama yaptınız mı ? Çok yakın zamanda bunu konuşmuştuk;

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=48619.msg555209#msg555209

Sadece bunun için diske ayriyeten windows mu yükleyeceksiniz ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

prx

Bilgisayar bilgim var fakat hard diskimde ki birkaç bad sector den dolayı kurmamıştım. Dün gece çalıştığım yetkili serviste bac sektorleri hallettik ve kendim direk gparted ile hdd açtım windowsu kurdum grub sildi onuda windowstan yükledim tekrardan ilginiz için çok teşekkür ederim.
Please wait while your changes are processed.