Lütfen Yardım Edin

Başlatan emmobato, 04 Mayıs 2016 - 17:55:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emmobato

merhabalar ubuntuyu yükledim ancak hiç beğenmedim kali linuxun isosunu indirdim rufus ile flasha yazdıramıyorum flashı görmüyor flashada fat32 şeklinde biçimlendiremedim. Format Dvdim vardı onu takdığımda ise ubuntuda görüntü gidiyor ne yapıcam yardım :o

Ömer Burak Gedik

Diskler programında fat32 biçimlendirebilrsnz

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

emmobato

diski biçimlendir dediğimde ;
sadece sil ve bölümlendirme var

Ömer Burak Gedik

Başlangıç disk oluşturcu yada unetbootinle iso yu flasha yazdırabilirsiniz

emmobato

uniebootin .exe olarak iniyor wine ile açıyorum ama gene flashı görmüyor

Ömer Burak Gedik

Diskler progrmını açınız önce ordan usbnize giriniz http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Dosya:Diskler_01.png bağlantıda gördüğünüz ayarlar tuşunda biçimledir dedğinzde fat 32 seçiniz

Ömer Burak Gedik

Ubuntunu mağazasında unetbootin vardır yada uçbirimden önce
sudo apt-get update
sonra
sudo apt-get install unetbootin

emmobato

baslangıç diski oluşturda kali linuxu seçince debian geliyor sorun olurmu ?

Ömer Burak Gedik

Başlangıç disk oluşturucu programı büyük ihtimal sorunsuz yazdırır usb nize

emmobato

indirdim sonra ne yapmalıyım birde başlangıç disk oluşturucuda "başlangıç disk oluştur" ' a basamıyorum ve flashımın üstünde kırmızı ünlem işareti var

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2016 - 18:15:33

unetbootini çalıştırdım ama flashı görmüyor ?

Ömer Burak Gedik

Flashınız biçimlendirdinizmi

emmobato

evet tekrar tekrar birde birşey sorabilirmiyim iki kasam var biri bu lanet olasıca ubuntu diğeri windows 10 kali linuxu ordan indirip flashıma yazdırsam sonra buna takıp kursam sorun olurmu ?

Ömer Burak Gedik

https://www.google.com.tr/search?q=unetbootin+linux&client=ms-android-asus&biw=360&bih=559&prmd=vin&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjppevN3MDMAhWEIJoKHeyACXwQ_AUIBygC#imgrc=6tDuriR3t6uWoM%3A unetbotinde burdaki gibi usb sdb1 olarak gözkümesi lazım,windowstan yazdırın size daha basit geliyorsa

emmobato

teşekkür ederim bugün yeterince sinirlendim windows 10'a geçip oyun oynucam yarında kurarım kali linuxu

Kaleihan

* tabi ki de olur. Başka bir sistemden usbye yükleyip format atabilirsiniz. Yalnız kali linuxu önermiyorum. Çünkü daha ubuntu'yu ile yeni yüklemişsiniz. Linuxta az çok bir tecrübe edinip daha sonra kali'yi denemenizi tavsiye ederim. Zira şuan yüklerseniz 1 hafta sonra silip daha kolay bir dağıtım. yükleyeceğinizden eminim. Kendi başıma geldi oradan biliyorum :D

emmobato

ubuntuyla ilgili eğitim filan bulamadım hiç kimse cevap vermiyor sorunlarımı çözemedim tek yardım edilen yer burasıydı ama ben yeterince nefret ettim kali linuxa geçicem çünkü ubuntuyla ilgili hiç eğitim yok ama kali linuxla bürsürü eğitim var

Kaleihan

Siz böyle diyince bu karan bana hızla alınmış bir karar gibi geldi. Evet, haklısınız. Linux dağıtımları için kendi topluluk siteleri hariç destek pek fazla yok. Belki ingilizce bilmediğimiz içindir. İlk başta bu foruma gelseydiniz muhtemelen karşınıza çıkan her sorunu çözerdiniz. Kali linuxla ilgili fazlaca eğitim vieoları görmenizin nedeni herkesin bir hacker olmaya merak sarması :) ve bunu sodnucunda herkesin hack videosu çekmesi(!) Tabiki size hackerlık çabasındasınız demiyorum. Yanlış anlamayın. Sadece size kalinin desteğinin daha fazla gelmesinin nedeni bu. Kali günlük kullanımdan biraz uzak bir dağıtım. Yine  de siz bilirsiniz ama dediğim gibi
çok geçmeden siler ubuntu/mint/manjora vs. bunlardan birine geçersiniz. :)

Ömer Burak Gedik

Ben bildiğim ba paylaşabilirim isterseniz gerekirse uugun bir zamanda teamviewer bağlanıp tek tek gösterebilirm size

emmobato

teşekkür ederim kali'ye geçmemi diyorsun not saten amacım hacker olmak ama kötü adam değil iyi adam :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2016 - 18:50:53

peki sen şuan ubuntumu kullanıyorsun baya biliyorsun herhalde bilgilisin neden kali'ye geçmedin

Kaleihan

Evet, kısaca öyle diyorum :) Yine de sen bilirsin. Yolun açık olsun.

ata1

bu denli deneyimsiz iken kali kurup kullanmanız oldukça anlamsız olacaktır kendi görüşüm daha çok son kullanıcıya hitap eden ubuntu,manjaro,mınt türlerinde deneyim kazanmanızı öneririm.

burakerkus

En başta şunu söylemek isterim rufus windows tabanlı bir program olduğu için wine da açılıyor ve wine kendine sanal bir disk alanı oluşturduğu için rufus bu sebeple sizin usb nizi veya diskinizi göremez. bu sebeple zaten ubuntu depoların da var olan başlangıç diski oluşturma programını ve ya yukarıda arkadaşalrın dediği gibi unitboot tarzıprogramda kullanabilirsiniz.

size yeni linux kullanıcısına tavsiyem Netrunnner veya Kubuntu türevi dağıtımlar kullanabilirsiniz. Ama benim kendi deneyimime göre en kararlı dağıtım ve son kullanıcıya hitap edendağıtım ubuntu.
YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ

heartsmagic

Başlık kurallara uymuyor, "lanet olasıca" Ubuntu için yardım istenmiyor adam gibi, diğer başlıklardan anladığımız kadarıyla da bu işten vazgeçilmiş.
Konumuzu kapatalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.