[Çözüldü] OpenVPN kurulumu?

Başlatan OnLive, 12 Nisan 2016 - 23:39:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

OnLive

Merhabalar. ZenMate gibi eklentiler yüklüyken şifre girmek bana pek mantıklı gelmiyor. Bu sebeple OpenVPN ile kendi VPS sunucuma bağlanmak istiyorum. Ben de Ubuntu 14.04 kurulu. Sunucuda Windows Server 2012 R2 var. İnternette hep Windows client, Linux server olacak şekilde anlatımlar yapılmış. Ben tersini yapmak istiyorum. Acaba nasıl yapabilirim? Teşekkürler.
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

heartsmagic

Tersi anlatılır tabi, aklın yolu bir :) Neyse, şaka bir yana ne yazık ki bizler bu konuda sana yardımcı olamayız. Bu konunun Linux kısmı sadece istemci tarafı, o da basit bir istemci kurulumu ve komutundan ibaret. Senin Windows forumlarında destek araman veya Google üzerinden kendi araştırmanı yapman lazım. Karşıma çıkan ilk anlatımlardan biri:
https://community.openvpn.net/openvpn/wiki/Easy_Windows_Guide

Eğer, "Biz bizeyiz şurada, yardım etseniz ne olur" dersen inan ki başımızı alamayız bu konulardan. Zilyon tane Windows konusu çıkabilir karşımıza.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

OnLive

Peki Linux'da istemci kullanılarak server'a nasıl bağlanabilirim acaba?

sudo apt-get install openvpn

ile yükledim. Bundan sonraki işlem nedir?
"People said I should accept the world. Bullshit! I don't accept the world." ― rms

heartsmagic

Eğer elinde bir .ovpn dosyası varsa (ki AS şeklinde kurarsan öyle olacak sanırım):
sudo openvpn falanca.ovpn
şeklinde basitçe bağlanabilirsin. Ağ yöneticisi doğrudan içeri aktaramıyor hâlâ bu dosyaları, sertfikaları falan bölmek gerekiyor. O konuda yardım istersen seve seve yardım etmeye çalışırız tabi.

OnLive

Çok teşekkür ederim.

heartsmagic

Rica ederiz, dediğim gibi diğer tüm sorunların için yardımcı olmaya çalışırız.