Openvpn' bağlı Client Bilgileri

Başlatan arkubbrk, 08 Nisan 2016 - 11:59:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

arkubbrk

Merhaba,

Forumu sürekli soruyla meşgul etmek istemiyorum, ama kafama takılan bir konu var.

Openvpn'e bağlı clientların bilgilerini bir web arayüzü programlayıp an ve an hangi client servera bağlı, ip adresleri nedir, gibi bilgileri sürekli kontrol etmek istiyorum.

Hangi client'ın bağlı olduğu ve söz konusu bilgileri

cat /etc/openvpn/openvpn-status.log

ile görüntüleyebiliyorum, fakat c# .net ortamında bu bilgilere nasıl erişebileceğim konusunda bir kaynak bulamadım. Direkt bu status dosyasından bilgiler çekilerek de ne kadar doğru bir arayüz ortaya çıkar bilemedim. benim kaçırdığım, asp.net ortamında bu bilgilere erişebileceğim bir class, method vs. var mı? Veya nasıl farklı bir yol izlenir?

Teşekkürler..

heartsmagic

Merhaba.
Forum sorularla meşgul olmaz :) Hele hele arama yaptıysan ve bu konuda bir şeyler bulamadıysan forumda hiç olmaz. 

Şimdi, mesele C# için bir şeylerse konuyu programlama bölümüne alırız fakat bu konuda sanki Windows'a yönelik forumlar daha uygun olabilir. Malum Linux tarafı için doğrudan bu ortam yok, belki Mono biraz. 
Öteki türlü eğer böyle bir imkân var mı diye soruyorsan OpenVPN'in kendi yönetim arayüzü varmış:
https://openvpn.net/index.php/open-source/documentation/miscellaneous/79-management-interface.html

management 127.0.0.1 1234

şeklinde bir ekleme yapılırsa ilgili yapılandırma dosyasına, 1234 portundan ulaşılabilir olması lazım. Port sana bağlı tabi.

Bu arada, esas sorun halloldu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

arkubbrk

Merhaba,

İlginiz için gerçekten çok teşekkür ederim, server tarafı linux üzerinde kurulu olduğu için mono kullanarak programlamanın uygun olacağını düşündüm, bu GUI'den haberim yoktu bunu deneyeceğim, çok teşekkür ederim tekrar, böyle ilgili kişiler oldukça ubuntu dünyasını daha da sevmeye başladım.

Şirketle defalarca konuşmama rağmen (ki bana NAT işlemi yaptıklarını söylemişlerdi) maalesef şirket kuralları gereği dışarıdan bağlantı hakkı tanımadıklarını söylediler, ya başka bir alternatif düşüneceğim ya da lokale bağlı clientlarla devam edeceğiz.

heartsmagic

Öncelikle rica ederiz, vakit olduğu ölçüde herkes birbirine yardım etmeye çalışıyor burada :)
Diğer konuyu etiketlemeden kapatalım o hâlde, buradan geri bildirim almış olduk.
Etiketleme derken, forumda çözülen konularımız için şöyle bir uygulamamız var: cozuldukonusu
Eğer sen sorun sizin tarafta olduğu için konu çözüldü deriz diyorsan o başlığa geri bildirim yapar ve etiketlersin, bizler de kapatırız. 

İlgili yönetim bölümüne erişebilirsen ve işini görürse devam edersin. İlla bir uygulama diyorsan önce bir bakınmak lazım, belki birileri yazmıştır bile.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.