Saat yalnış

Başlatan najafov, 27 Mart 2016 - 15:54:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

najafov

selam azerbaycan yay vaktine keçmeyi iptal etdi amma linux sunucusu ya ubuntu sunucudan yay vakti bilgileri aktariliyor lütfen bunu ubuntuya nasıl bildireceğimi bildirin

natgho

Merhaba, güncelleme yapıldıysa "sudo dpkg-reconfigure tzdata" komutu ile yeniden konfigüre edebilirsiniz.
Kapatmak için ;
To stop ntpd:sudo /etc/init.d/ntp stoporsudo service ntp stopTo prevent it from starting at boot:sudo update-rc.d -f ntp remove

İle ntpd servisini kaldirabilirsiniZ.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

najafov

neden avto yapilmiyor manuel gerekiyor

ersinkandemir

Ülkelerin aldığı böyle kararlar konusunda bilgisayar sistemlerinin yapabileceği çok bir şey yok. Bilgisayarlar ağlara bağlı olmasa dahi belirlenen tarihlerde yaz saati uygulamasına geçmeye programlıdır. Bilgisayar sistemleri bu kadar hayatın içine girmişken, böyle kafasına göre saatle oynayan ülkeler bunu hesaba katmayı pek akıl edememekte maalesef. Türkiye de seçim dönemi yaşadı bunu.
Where there's a shell, there's a way.

ekremsenturk

heartsmagic

IANA'nın bu işle bir ilgisi yok.

Söylendiği üzere bildirilecek bir durum da yok, standart dışına çıkılıyorsa eğer, kendi durumuna göre hareket etmen lazım. Gerçi Microsoft böyle durumlarda yama çıkartıyor sanırım fakat burada yerel çözümle olay kotarılabilir, uğraşmaya değmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ekremsenturk

Önceki senelerde gecikmeli bir yaz saati geçişi olmuş Arjantinde. Gelen bir güncellemenin nedenini okuduğumda, bu güncellemenin nedeni olarak bu saat değiikliğinin bildirilmesi belirtilmişti. (Halen 8.04 kullanıyordum. 2013 senesinde olmalı)