[Çözüldü] Windows Dosyalarına erişemiyorum

Başlatan erdemakin09, 22 Mart 2016 - 22:17:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

erdemakin09

İyi günler Arkadaşlar. Bir kaç gün önce sisteme ubuntuyu yükledim windowsun yanına. Sorunsuz kullanıyordum. Şu anda bir sorun yok windowsta yada ubuntuda. Sadece ubuntu üzerinden c ve d ye ulaşmak istedigimde resim olarak attigim hatayı veriyor. Bu sabah oldu bu sorun. Dün yoktu yani.Ubuntuda çok yeni olduğum için anlıyamadım da sorunu

Error mounting /dev/sda6 at /media/erdem/DATA: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda6" "/media/erdem/DATA"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda6': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.
Her Can Bir Gün Ölümü Tadacaktır!

Qeox

Bilgisayarı yeniden başlatıp windows ile giriş yapın. sonra pc yeniden başlatıp ubuntuya girince bu sorun çözülür diye düşünüyorum aynı şey benim başıma da gelmişti..
yinede bilgili arkadaşlar yardım ederler benzer sorun bende olunca böyle çözmüştüm.
Geçmişim, olamadığım her şeydir..

erdemakin09

Düzelmedi başkanım. Yardım için Teşekkürler.

Barış Can

merhaba.
bu durum yeni windows sürümlerinin kendisini derin uyku dediğimiz hibernate moduna almasından kaynaklanıyor. windows işletim sistemi, siz bilgisayarınızı yeniden açtığınızda hızlı bir şekilde başlayabilmek için, kendisini tamamı ile kapatmıyor. dolayısı ile, ubuntu üzerinde de bu disklere bu sebepten erişemiyorsunuz.

iki çözüm var, benim bilgisayarımda ikincisi işe yaramıştı. size de önce birincisini, olmazsa ardından ikincisini yapmanızı öneririm.

birincisini bağlantısını vereceğim videodan izleyebilirsiniz. hibernate modunu denetim masasından nasıl kapatabileceğiniz anlatıyor: https://www.youtube.com/watch?v=hClCXd2Gres windows sürümlerinde fark edeceğini zannetmiyorum.

ikinci çözüm ise, başlat butonuna basıp komut istemcisini sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırdıktan sonra; bu istemciye:
powercfg /h off
komutunu vermek.

söylediğim gibi, bende ikinci çözüm çalışmıştı. birinci çözüm garip bir şekilde olmadı. siz ikisini de deneyebilirsiniz.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

erdemakin09

Alıntı yapılan: Barış Can - 22 Mart 2016 - 23:25:55
merhaba.
bu durum yeni windows sürümlerinin kendisini derin uyku dediğimiz hibernate moduna almasından kaynaklanıyor. windows işletim sistemi, siz bilgisayarınızı yeniden açtığınızda hızlı bir şekilde başlayabilmek için, kendisini tamamı ile kapatmıyor. dolayısı ile, ubuntu üzerinde de bu disklere bu sebepten erişemiyorsunuz.

iki çözüm var, benim bilgisayarımda ikincisi işe yaramıştı. size de önce birincisini, olmazsa ardından ikincisini yapmanızı öneririm.

birincisini bağlantısını vereceğim videodan izleyebilirsiniz. hibernate modunu denetim masasından nasıl kapatabileceğiniz anlatıyor: https://www.youtube.com/watch?v=hClCXd2Gres windows sürümlerinde fark edeceğini zannetmiyorum.

ikinci çözüm ise, başlat butonuna basıp komut istemcisini sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırdıktan sonra; bu istemciye:
powercfg /h off
komutunu vermek.

söylediğim gibi, bende ikinci çözüm çalışmıştı. birinci çözüm garip bir şekilde olmadı. siz ikisini de deneyebilirsiniz.

Yardımcı olduğunuz için Teşekkürler :)

Barış Can

rica ederim, çözüldü etiketi için biz de teşekkür ederiz.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.