Ubuntu kurma yolunda bana full yardım edecek biri

Başlatan bossclown, 21 Mart 2016 - 00:18:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bossclown

Ubuntu kurmak istiyorum 16gb lik flash diskime uefı modunda kurulumu anlamadım önceden bir kere yapmıştım fakat windowsu tamamen silmişim ubuntuda donmuştu 3 gun bir şey yapamadım en son abim halletmişti ben bu yolda yürümeye kararlıyım bana yol arkadaşlığı edicek neler yapmam gerektiğini tek tek anlatıcak bir dost arıyorum

illedelinux

Bu işi masaüstü bilgisayarda kolayca yapabilirsin.
Bir tane Ubuntu yazılı usb bir tane de boş usb olmalı.
Bilgisayardaki harddiskin kablosunu çıkart, Ubuntu yazılı usbyi tak, kuruluma başlayacagın zaman boş usbyi tak ve kurulumu başlat.
Ancak Usbde Ubuntu ağır olabilir, Lubuntu kurmanı öneririm.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

bossclown

Fakat pc laptop demir kasa açılmıyor hardiski çıkaramam başka bir yöntem varmı

bossclown

Arkadaşlar ubuntu kurmak istiyorum pc win10 uefı modu var ben 16gb lık flashıma kurmak istiyorum geçende yanlışlıkla tüm windowsu sildim ubuntu dondu falan pc bozuldu zar zor düzelttik baştan aşşağı yardım edecek varmı

Barış Can

merhaba,
burada kimsenin tamamı ile yardım edecek kadar vakti olduğunu zannetmiyorum ancak, wiki belgelerimizde zaten yeterince yardımcı olacak makaleler mevcut.

uefi modunda ubuntu kurulumu: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=UEFI_modunda_Ubuntu_kurulumu
belleğe ubuntu .iso dosyasını yazdırmak: http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Ubuntu_ISO_dosyas%C4%B1n%C4%B1_USB_belle%C4%9Fe_yazd%C4%B1rmak

bu ikisi, sana kurulum için yetip de artan yazılardan. kurulum aşamasında ya da kurulum sonrasında takıldığın -yahut donanımının takıldığı- herhangi bir yer olursa, buraya yazman dahilinde sana yardım edecek insanlar illa ki bulunacaktır. elbette, bu durumlar aynı şekilde google aramaları ile de çözülebilir. ancak, velev ki çözülemedi; söylediğim gibi buradan "nokta atışı" sorunlar ile yardım istemen, çok daha doğru olacaktır.

selamlar.

ekleme: ayrıca, iki konu birden açmanız sizin yararınıza bir durum değil.
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

plazma

Konuları birleştirdim, aynı sorun ile birden fazla başlık açmazsanız daha sağlıklı olur, cevap vereceklerde ayrı iki başlıkta efor sarfetmezler hem.

Forumda "Acemiler için ilk durak" kısmına ve wikimize bir göz gezdirin tüm aşamalar tek tek anlatılmaktadır, takıldığınız yer olursa başlıkta belirtirsiniz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: bossclownFakat pc laptop demir kasa açılmıyor hardiski çıkaramam başka bir yöntem varmı
Diski çıkartmana gerek yok. İlla USB'ye mi kurmak istiyorsun? Eğe böyleyse @illedelinux'un söylediği üzere bir tane kurulum yapacağın USB'ye, bir tane de kurulum için kullanacağın USB'ye ihtiyacın var. Kurulum USB'sini hazırladıktan sonra kuruluma geçeceksin, kurulum yeri olarak da dahili disk yerine USB belleği göstereceksin dikkatli bir şekilde. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.