[Çözüldü] Bios olmayan bilgisayarda GRUB nasıl onarılır?

Başlatan crazyballoons, 01 Mart 2016 - 18:45:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

crazyballoons

Merhabalar,

windows ve ubuntu yan yana kurdum, grub bozuldu, onaramıyorum. Açılış usb sinden başlatamıyorum bilgisayarı biosum yok. İçeriden nasıl onarabilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2016 - 19:13:22

sudo update-grub  yaptığımda bu hata geliyor arkadaşlar:

Setting GRUB_TIMEOUT to a non-zero value when GRUB_HIDDEN_TIMEOUT is set is no longer supported.

heartsmagic

BIOS yok derken? BIOS olmadan makine açılmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

crazyballoons

Saçma geldiğini biliyorum ama yok, nasıl onarım yapabileceğimi ve yukarıdaki hatayı biliyor musunuz?

heartsmagic

Saçmadan ziyade olayın kendisi imkânsız, tam olarak ne olduğunu anlatman mümkün mü?
Aldığın hata normal bir hata değil, Grub dosyasını düzenleyip bir şeyleri değiştirmişsin.

sudo -H gedit /etc/default/grub

ile aç ve

GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0 satırının başına # koy.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

natgho

Bir de bilgisayarın marka/model numaralarını detaylı yazarmısınız
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

plazma

Bios şifreli mi, erişiminiz mi yok acaba ondan mı o şekilde sorunu dile getirdiniz?

crazyballoons

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Mart 2016 - 21:03:26
Saçmadan ziyade olayın kendisi imkânsız, tam olarak ne olduğunu anlatman mümkün mü?
Aldığın hata normal bir hata değil, Grub dosyasını düzenleyip bir şeyleri değiştirmişsin.

ile aç ve

GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0 satırının başına # koy.

Teşekkürler söylediğinizi yapınca sorun çözüldü. Aslında sadece timout sayısını değiştirmiştim sonra eski hali yapmıştım, niye bozuldu anlamadım. Bu dosyanın orjinal halini nasıl yüklerim acaba?

barış

Alıntı yapılan: crazyballoonsSaçma geldiğini biliyorum ama yok, nasıl onarım yapabileceğimi ve yukarıdaki hatayı biliyor musunuz?
Sorun çözülmüş ama konuyla alakasız bir bilgi vereyim.
BIOS, (yeni bilgisayarlarda UEFI kullanılıyor artık) bilgisayarda donanımların arasında bağlantıyı kuran bir yapı. Açılımı da Basic Input/Output System. (UEFI: Unified Extensible Firmware Interface)
Yani BIOS olmadan bir bilgisayar çalışmaz. BIOS yok değildir, belki sadece kullanıcının erişimine kapalıdır ki gene de yetkili servisin kullandığı yöntemlerle erişim mümkün kılınabilir :)

neynefes

Dosya içeriğini buraya geçin. Bir bakalım.