Pencere çubuğuna çift tıklayarak boyutlandırmak

Başlatan twats, 21 Şubat 2016 - 21:23:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

twats

Ubuntuda bir pencereyi maksimize ettiğimizde ve fare imlecini sol-yukarı kısıma götürdüğümüzde menü seçenekleri ile karşılaşıyoruz,yani oraya çift tıklayıp tekrar pencereyi ilk boyutuna döndürmemiz imkansız oluyor,bu durum can sıkıcı (en azından benim için) bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır ? yani menü seçenekleri pencerenin yukarı kısmında hiçbir zaman görünmeyecek ve bu seçenekler için ise pencere veya dosya yöneticisi içinde bir button kullanılacak veyahut o kısıma sağ tıklayarak menü seçenekleri görünecek.

neynefes

Unity masaüstünde pencere seçeneklerinin panel üzerinde görünmesinden bahsediyorsanız eğer bu menüleri pencere üzerine alabilirsiniz ayarlardan.

heartsmagic

Menünün sağ tarafındaki boşlukta çift tıklama iş görüyor. En sol taraf diyorsan zaten çift tıklama yerine normal boyutlandırma simgesi kullanılabilir. İstediğin şey pek mümkün değil sanırım zira evrensel menü kavramına ters. O sol taraf zaten bir ek özellik, elinin altında evrensel bir menü oluyor böylece. İstediğin şeyi tam anlayamadım ancak menüler nerede olacak senin düşüncene göre?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

twats

@heartsmagic

Dedigim gibi konumu ayni olsun ama pencere icinde sag tik ile veya bir buton araciligi ile acilsin

heartsmagic

Kod açısından da zor olur öyle bir şey :) Hani bu işin çözüm denebilecek bir oluru yok, kodun değişmesi lazım ki ona da geliştiricilerin yanaşacağını pek sanmıyorum zira genel bir sıkıntı değil bu :) Kişisel bir istek oluyor bu biraz. Tabi bu istek dile getirilemez diye bir durum yok. Launchpad tarafında bir hesap alınıp neden böyle bir özellik istendiği anlatılabilir. Çoğunluk makul görürse destek bulur, görmezse yapacak bir şey olmaz ne yazık ki. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.