[Çözüldü] İkincil HDD'yi Nasıl Devre Dışı Bırakırım?

Başlatan Afken, 07 Mart 2016 - 10:49:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Afken

Merhaba, forumda bununla ilgili bir konu tek gördüm, onda da bir script ile 15 saniyede bir uykuya almak üzere sorunlu bir şekilde az da olsa çözümlenmiş. Bunun başka bir yolu yok mudur daha kesin ve sağlıklı olarak?

2 harddisk bağlı bilgisayara ve sadece birinciyi kullanıyorum. İkinciyi çok nadiren yedeklerle uğraşacağım zaman kullanıyorum ve boşuna çalışmasını, gürültü yapmasını istemiyorum. Bilgisayar çalışırken kablosunu çekmek, takmak da sıkıntı olur. Bu konuda çözüm üretebilecek birisi var mı?
"biz istedikten sonra bize barış mı yok"

TopKek

Arch Linux mu Gentoo mu?

grayloop

Diskler uygulamasından diskinizin otomatik bağlama seçeneğini kapatabilirsiniz, ayrıca aynı uygulamada sürücü ayarlarından beklemeye alma süresini ayarlayabilirsiniz.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

seron

Diskler uygulamasından diskinizi seçip "Aygıtın Gücünü Kes" yaparsanız, bir dahaki açılışa kadar çalışmaz; durur dahmin ediyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Afken

Öncelikle öneriler için teşekkür ediyor ve cevabımın gecikmesinin sebebinin tamamen unutkanlığımla alakalı olduğunu hatırlatmak istiyorum. Malum bildirimli sitelere alıştığımızdan girip bakınıyordum ama yine de aklıma gelmedi açtığım konu :)

Aygıtın gücünü kestiğimizde, sonraki açılışta yine başlıyor ve gereksiz gürültü yaratıyor. Bu tam olarak çözüm değil ama eskiden olmayan bir özellik gelmiş (sanırım eskiden yoktu bu). O da belirli bir süre geçince otomatik uykuya alma özelliği. En azından eskiden bunu ek uygulamayla yapıyordum diye hatırlıyorum. Onu 15 saniyeye kadar düşürdüm. 15 saniyede bir açıksa dahi uykuya alıyor ikinci harddiski. Dileyen bunu kullanabilir.

Ben daha az kullandığım için çözümü harddiski sökmekte fakat kasa içinde tutmakta buldum. Ancak yukarıdaki önerimi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diskler uygulamasından harddiski seçip ayarlarını denetlediğinizde göreceksiniz.

Konuyu çözüldü olarak etiketliyorum.
"biz istedikten sonra bize barış mı yok"