Netbeans (vb ideler) açılmıyor

Başlatan ncpsnbl, 27 Mart 2016 - 00:50:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ncpsnbl

Ne yaptıysam olmadı javayı kuruyorum problemsiz. Ancak netbeans yada benzeri javayla çalışan bir program olduğu zaman açılınca kalıyor oyle reset atmak zorunda kalıyorum bilgisayara. Şöylede bir durum var. Sanal makinada ubuntu kurunca sorunsuz çalışıyor herşey ama bilgisayara kurunca bu problemlerle karşılaşıyorum

egcodes

Komut satırından çalıştrıp hata çıktısını paylaşırsan yardımcı olabiliriz belki.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

heartsmagic

Hangi Java sürümünü kuruyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ncpsnbl

Jdk 8 kuruyorum ama dedigim gibi sanal bgisayarda problemsiz sacma sebep gibi ama uefi kurulum yaptim etkilermi

ahmet_matematikci

Netbeans 8.1 de ben de bunun gibi  bir sorunla karşılaştım. Sanal bilgisayara çok fazla tam ekran kartı gösterdi  isen makinen kaldirmiyor olabilir.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ncpsnbl

Sanal makinada bi problem yasamiyorum sistemim oldukca yeterli ama denemedigim java versiyonu kalmadi ama sorunun ne oldugunu anlayamadim

TopKek

Arch Linux mu Gentoo mu?

ncpsnbl

egcodes

Daha önceden yazdım da gözden kaçtı sanırım. Netbeans'ı terminalde çalıştırıp çıktıyı paylaşabilir misiniz?

Sorunun ne olduğnu görürüz böylece.
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

ekremsenturk

Yazılım Merkezi'nden kullandığın Ubuntu sürümü ile uyumlu olan Java ve Netbeans sürümlerini kur.

heartsmagic

Herkesin önerisine bir kulak verirsin :) Ben şu çıktıyı bir görmek istiyorum:
update-alternatives --display java

Bir bakalım neler kurulu.

@egcodes öneri olarak çıktı istemiş, eğer sistem tamamen donmuyorsa aktarmaya çalışırsın. Gerçi sistem tamamen donsa da en azından son satırlarda neler görünüyor onu aktarırsın. Sistemin tamamen donması çok ciddi bir sorun, merak ediyorum ne sebep oluyor diye.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.